Tenis
Fot:sopotopen.com

Kamil Majchrzak zwyciężył w dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału turnieju w Hammamet z wyżej notowanym Hiszpanem i awansował do kolejnej rundy.

Zwycięstwo Polaka jest zdecydowanie sporym zaskoczeniem turnieju. Jego rywalem był rozstawiony z dwójką Hiszpan Carlos Sanchez Jover. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego znajduje się na 375. miejscu w rankingu, natomiast Polak na… 802.

W pierwszym secie Majchrzak całkiem spokojnie wygrał 6:3, ale to Hiszpan wciąż pozostawał faworytem. Potwierdził to set drugi w którym Sanchez Jover wygrał takim samym wynikiem, jak przegrał pierwszy. 23-letni tenisista tym samym wyrównał stan rywalizacji i wielu było pewnych, że trzeci set potwierdzi jego formę.

Nic bardziej mylnego, bo to 28-latek z Polski zdominował rywala i oddał zaledwie jednego gema. Wygrywając 6:1, a cały mecz 2:1, pokazał, że stać go na wiele i że powalczy o ostateczny triumf. W 1/4 finału powalczy z Francuzem Corentinem Denollym.