Hurkacz

Ugo Humbert okazał się przeszkodą nie dla przejścia dla Huberta Hurkacza, który nie obroni tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem w Marsylii.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla rozstawionego z numerem jeden Huberta Hurkacza, który w gemie otwierającym spotkanie stracił podanie. Jak się okazało, pierwszy gem zdecydował o końcowym zwycięstwie w pierwszym secie Ugo Humbert, który przy własnej zagrywce był niemalże bezbłędny. Najlepszy polski tenisista losy seta mógł odwrócić w dziesiątym gemie, gdy miał szanse na przełamanie rywala, której nie wykorzystał. Po chwili Francuz zakończył seta, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Przedstawiciel gospodarzy w drugiej partii ponownie przełamał Hurkacza w piątym gemie i po chwili prowadził 4:2. Hurkacz miał szanse na przełamanie powrotne w ósmym gemie, jednak rywal wyszedł z pojedynku zwycięsko i prowadził 5:3. Kolejny gem padł łupem Polaka, który nie potrafił jednak odrobić straty przełamania i przegrał w drugim secie 6:4.