fot"X/Polski Związek Narciarski

Słoweniec Lovro Kos wygrał konkurs Pucharu Świata w amerykańskim Lake Placid. Najlepszy z polskich skoczków Aleksander Zniszczoł ukończył konkurs na szóstej pozycji.

W pierwszej serii z wiatrem w plecy nie poradził sobie Kamil Stoch, który za skok na odległość 108 metrów uzyskał notę 105.9 pkt i zakończył rywalizację na 41. miejscu. Nieco lepiej pisał się Paweł Wąsek, który wylądował 2,5 metra dalej niż jego reprezentacyjny kolega, co pozwoliło zająć 34. miejsce. Fatalne warunki trafił Aleksander Zniszczoł, który pomimo skoku na odległość 116 metrów zajmował po pierwszej serii 22. miejsce, a 21 był Piotr Żyła (123 m), a dwa metry mniej skoczył Dawid Kubacki, który sklasyfikowany był na 19. miejscu.

W drugiej serii znakomicie spisał się Aleksander Zniszczoł, który skokiem na odległość 129 metrów awansował na szóste miejsce w klasyfikacji końcowej. Swoje miejsce utrzymał Piotr Żyła, który w drugim skoku wylądował na 118,5 metrze. Dawid Kubacki, który skoczył 125 metrów, sklasyfikowany został ostatecznie na 17. miejscu.

Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium stanął Słoweniec Lovro Kos, który wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobyashiego i Norwega Mariusa Lindvika.