Foto: pzjudo.pl

To była bar­dzo udana nie­dziela dla pol­skich judo­czek, które rywa­li­zo­wały w Pucha­rze Świata, a dokładniej w Afri­can Open w Tuni­sie i Euro­pean Open w Gyor.

Brą­zowy medal w Pucha­rze Świata w Afri­can Open zdo­była Kinga Wolsz­czak (+78 kg). Druga z naszych repre­zen­tan­tek Urszula Hof­man (+78 kg), która repre­zen­to­wała nas w Pucha­rze Świata Euro­pean Open w Gyor rów­nież wywal­czyła brą­zowy medal. Największym sukcesem – srebrnym medalem może pochwalić się Natalia Kropska (-63 kg).

W drodze do finału Kropska rozprawiła się z Kanadyjką Harris, Niemkami Sedlmair i Herrmann, holenderką Nalbat. Dopiero w finale znalazła swoją pogromczynię, którą okazała się Hiszpanka Ariela Sanchez Benitez.

Kinga Wolsz­czak w ćwierć­fi­nałowej walce wygrała z Algierką Ner­mine Grauę. Nato­miast w pół­fi­nale Polka prze­grała z Holen­derką Car­men Dijk­strą. Osta­tecz­nie nasza repre­zen­tantka o brąz mierzyła się z Litwinką Justi­nom Kmie­liau­ska­ite, którą udało jej się skutecznie pokonać.

Urszula Hof­man trium­fo­wała w wal­kach z Fran­cuzką Lucie Dupin i Ukra­inką Rusłana Bula­vią, a w 1/4 finału ponio­sła porażkę z Holen­derką Pau­lien Swe­ers. W pojedynku o brąz była lepsza od Fran­cuzki Oce­ane Diar­ras­so­uby.

Wysokie miejsca wpadły też na konto Patryka Bronieca (kat. +100 kg) oraz Oskara Rogalskiego (kat. -81 kg). Polscy judocy zajęli odpowiednio piątą i siódmą lokatę.

Szczegółowe wyniki z African Open w Tunisie można znaleźć  TUTAJ , a z European Open w Gyor TUTAJ

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!