Foto: tenismagazyn.pl

Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios wczesnym piątkowym porankiem mierzyli się w półfinale debla w turnieju w Indiach. Rozstawiona z dwójką para nie zdołała jednak pokonać wyżej notowanych rywali i pożegnała się z rozgrywkami.

Pierwszy set należał do pary Kouzmine/Janvier. Francuzi, choć początkowo wymieniali ciosy z Polakiem i Australijczykiem, po szóstym gemie przejęli inicjatywę. Tenisiści zanotowali trzy asy serwisowe i wykorzystując błędy przeciwników dociągnęli partię do końca zwyciężając 6:3.

W drugiej partii swoją formę pokazali natomiast Matuszewski i Romios. Świetnie spisująca się w Bengaluru para szybko objęła dwugemowe prowadzenie i konsekwentnie zmierzała ku zwycięstwu w tej odsłonie spotkania. Francuzi zanotowali aż cztery podwójne błędy, co wykorzystali rozstawieni z dwójką zawodnicy i zwyciężyli seta 6:3.

Spotkanie musiał więc rozstrzygnąć super tie-break. W nim przewagę, choć z początku niedużą, uzyskali Constantin Bittoun Kouzmine i Maxime Janvier. Ostatecznie wygrali 10-6, a cały mecz 2:1 i to oni zawalczą w finale.

Bengaluru Chall Debel (1/2 finału)

Constantin Bittoun Kouzmine (572.)/Maxime Janvier (259.) – Piotr Matuszewski (1687.)/Matthew Christopher Romios (1006.)

2:1 (6:3; 3:6; 10-6)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!