MICHAEL CAFFEY Czarni Słupsk fot. Karol Makowski polski-sport.com

Ostatnim półfinalistą PEKAO Pucharu Polski koszykarzy została ekipa BM Stal Ostrów Wlkp, która w półfinale zmierzy się z Anwilem Włocławek.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem rzutów trzypunktowych ekipy z Ostrowa. Ekipa trenera Urbana trafiła w premierowej kwarcie siedem z dziesięciu takich rzutów. Zdecydowanym liderem zespołu Stali był Laurynas Beliauskas, autor 14 oczek (4/4 za trzy), 2 zbiórek i 3 asyst w premierowej kwarcie. Właśnie po takim trafieniu Litwina ostrowianie prowadzili 26:9. Ekipa ze Słupska ocknęła się w ataku dopiero w siódmej minucie zmniejszając straty do dziesięciu oczek. Ale to było wszystko na co w tym czasie było ich stać. W drugiej kwarcie przewaga ostrowian dzięki celnym rzutom zza łuku ponownie rosła. Swoje trafiali Sewioł, Chyliński i tak jak w pierwszej odsłonie Beliauskas. Gdy właśni swój rzut trafił litewski rzucający Stali było nawet 45:27 dla jego zespołu. W tym momencie nastąpił zwrot akcji na boisku. W niespełna 4,5 minuty słupszczanie wrócili do meczu za sprawą swojej serii punktowej 13:0. W tym okresie ważnymi postaciami dla Czarnych byli podkoszowy Benas Gruciunas i rzucający obrońca słupszczan Bartosz Jankowski. Owszem przewaga Stali wróciła jeszcze w trzeciej kwarcie do poziomu dwucyfrowego, ale Czarni jeszcze nie stali na straconej pozycji.

Otwarcie trzeciej kwarty przyniosłą rzuty z dystansu Michaela Caffeya i Bartosza Jankowskiego. To pozwalało ekipie trenera Mantasa Cesnauskisa utrzymywać się w grze. Po kolejnym trafieniu tego drugiego zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. W samej końcówce tej części meczu Czarni mogli liczyć jeszcze raz na Caffeya i Jankowskiego. Po 30 minutach było tylko 66:65! Zaraz na początku kolejnej części meczu rzuty z dystansu znowu trafiał Laurynas Beliauskas, co znacznie uspokoiło sytuację zespołu trenera Andrzeja Urbana. Słupszczanie walczyli do samego końca, wykorzystując skuteczność Jankowskiego i Teague’a. Ostatecznie jednak Arged BM Stal zwyciężyła pięcioma oczkami.

Laurynas Beliauskas dla ostrowskiej Stali 28 oczek (w tym 8/9 za trzy), 4 zbiórki, 4 asysty oraz 3 przechwyty. Ojars Silins ostrowianom dodał 17 punktów i 5 zbiórek. Dla Czarnych 21 oczek i 12 zbiórek uzbierał Verners Kohs, a Bartosz Jankowski również zakończył spotkanie mając 21 oczek na koncie.

BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP. – ICON SEA CZARNI SŁUPSK  87:82  (34:20, 18:22, 14:23, 21:17)