fot" X/Gibby

Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonały w finale Pucharu Włoch Allianz Vero Volley Milano, a w zwycięskim zespole występowała Joanna Wołosz.

Zespół reprezentantki Polski wygrał pierwszego seta 25:21, a w drugim lepsi okazali się rywale (25:22). Trzecia partia padła łupem zespołu Wołosz, który wygrał 25:19. W czwartej partii lepszy okazał się Allianz, który wygrał 25:19. W piątym secie lepszy okazał się Prosecco Doc Imoco Conegliano, który wygrał 15:11 i zdobył szósty w historii Puchar Włoch. Polska rozgrywająca została uznana MVP spotkania finałowego.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyła Isabelle Haak – 23, a dla ekipy z Mediolanu Paola Egonu – 35.

Puchar Włoch – finał
Prosecco Doc Imoco Conegliano – Allianz Vero Volley Milano 3:2 (25:21, 22:25, 25:19, 19:25, 15:11)