Puchar Świata w short-tracku na polskiej ziemi dobiegł końca. Ostatniego dnia rywalizacji w Gdańsku brązowy medal wpadł na konto sprintera Michała Niewińskiego.

To właśnie od brązowego krążka Michała Niewińskiego na 500 metrów warto zacząć. Polski panczenista przeszedł wszystkie etapy i doszedł aż do samego finału A. W nim przekroczył metę jako trzeci (41,158 s). W finale B na czwartym miejscu ukończył zmagania Diane Sellier (1:05,215). Wcześniej, bo już w ćwierćfinale odpadli Łukasz Kuczyński (41,476 s) i u pań Gabriela Topolska (45,332 s).

Na 1000 metrów nieźle poradził sobie Felix Pingeon, który najpierw przebrnął przez ćwierćfinał i półfinał, a potem trafił do finału B. W nim zajął wysoką drugą lokatę (1:30,160). W tej samej konkurencji u kobiet również w finale B wystąpiła Kamila Stormowska. Niestety, polska panczenistka nie została sklasyfikowana z powodu decyzji sędziów o dyskwalifikacji.

W sztafecie kobiecej Polki pojechały w składzie: Oliwia Bobier, Hanna Sokołowska, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska. Biało-czerwone w finale B uplasowały się na trzeciej pozycji z czasem 4:19,961.