Polski Cukier Toruń
fot: basketligakobiet.pl

Energa Polski Cukier wygrywa z Enea AZS Politechnika Poznań 93:83 w Toruniu. To szóste zwycięstwo dla gospodyń w Orlen Basket Lidze Kobiet. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Asia Strong notując 27 punktów, 13 zbiórek.

Spotkanie rozpoczęła Strong z Polskiego Cukru i jej dwa punkty. W odpowiedzi Zuzanna Puc doprowadziła do remisu. Po chwili celne kosze La Mama Kapingi Maweji i Wiktorii Sobiech, dały prowadzenie miejscowej drużynie 8:5. Jednak nie na długo, ponieważ Puc trafiła sześć punktów z rzędu, a Politechnika prowadziła 11:8. Dodatkowo punkty zanotowała Weronika Piechowiak, a przewaga wzrosła do sześciu oczek. Rywalki jednak nie próżnowały i szybko zmniejszyły stratę do jednego punktu.

Druga kwartę lepiej rozpoczęła drużyna z Torunia, zdobywając cztery punkty i wychodząc na prowadzenie trzema oczkami. Dogonić przeciwniczki, próbowała Alicja Rogozińska, doprowadzając do remisu 26:26. Lecz miejscowy zespół szybko zareagował i powrócił na prowadzenie. Swoje celne akcje kończyły Sobiech i Kapinga Maweja, a różnica wynosiła pięć punktów. Drużyna z Poznania, zbliżyła się na jeden punkt do rywalek, za sprawą celnych koszy Put i Aishi Sheppard. Mimo to gospodynie, zanotowały serię siedmiu punktów z rzędu i prowadziły ośmioma oczkami. Trafiały Angelika Stankiewicz i Zuzanna Krupa. Dodatkowo Strong dorzuciła kolejne punkty, a jej zespół schodził na przerwę z dziewięcioma punktami przewagi.

Od początku drugiej połowy, Polski Cukier rozpędzał się coraz bardziej. Zawodniczki zdobyły osiem punktów z rzędu, a prowadzenie wzrosło do aż 15 punktów. Trafiały m.in. Krupa i Keishana Washington. Przeszkadzały im jedynie faule i wykorzystane rzuty osobiste przez rywalki. Wystarczyło to jedynie, na zmniejszenie straty do 14 punktów. Lecz po chwili celne kosze Put i Jovany Popović, pozwoliły na zdobycie kolejnych punktów i stopnienie przewagi rywalek do dziewięciu oczek.

Finalną kwartę, bardzo dobrze rozpoczęły podopieczne trenera Omanića. Zaliczyły serię ośmiu punktów z rzędu, a przewaga wynosiła już 18 oczek. Rywalki goniła Sheppard, trafiając osiem punktów pod rząd dla swojego zespołu, ale przewaga nadal wynosiła 14 oczek. Podwyższyły ją dodatkowo Jowita Ossowska i Washington, prowadząc już 89:68 i zmierzając do zwycięstwa. Drużyna AZS-u zdołała jeszcze zmniejszyć stratę do dziesięciu punktów, ale to zespół z Torunia wygrał ten mecz.

Energa Polski Cukier Toruń – Enea AZS Politechnika Poznań: 93:83 (20:21,27:17,20:20,26:25)

Energa Polski Cukier Toruń: Strong 27, Stankiewicz 18, Washington 14, Sobiech 12, Kapinga Maweja 11, Krupa 7, Ossowska 4, Deura 0, urban 0, Trzymkowska 0

Enea AZS Politechnika Poznań: Puc 22, Sheppard 15, Popović 13, Skobel 10, M. Piasecka 7, Pokk 6, Rogozińska 4, Żukowska 4, Piechowiak 2, Jarecka 0, A.Piasecka 0