Ostatnim ćwierćfinałem TAURON Pucharu Polski był mecz pomiędzy BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, a Grupą Azoty Akademią Tarnów. Bielszczanki poradziły sobie bez najmniejszych problemów z tarnowiankami, i to one uzupełniły grono półfinalistek.

Bielszczanki od samego początku mocno zaatakowały. Po kontrach Martyny Borowczak i Pauliny Damaske prowadziły 2:0. Do tego dołożyły jeszcze blok na Wiktorii Szumerze (5:2). Przyjezdne kompletnie nie radziły sobie w ataku. Kończenie pierwszych akcji graniczyło u nich z cudem, a i drugie nie zawsze im wychodziły. Gospodynie natomiast nie zatrzymywały się. Znów w kontrze, i w bloku widoczna była Damaske (10:4). Mimo kilku błędów siatkarki BKS-u nadal miały dużą zaliczkę (14:7). Trener Grupy Azoty Akademii Tarnów poprosił o przerwę, ale ona nie wybiła z rytmu drużyny przeciwnej. Co więcej po powrocie na parkiet rozszalała się w ataku Joanna Pacak, a na serwisie prym wiodła Aleksandra Stachowicz (20:11). W końcówce dobre wejście zanotowała też Majka Szczepańska-Pogoda punktując trzy razy w ataku i raz w bloku. Oczko na wagę zwycięstwa w inaugurującym secie zdobyła blokiem na Wiktorii Mościckiej – Nikola Abramajtys (25:14).

Drugi set niewiele różnił się od pierwszego. Znów siatkarki BKS-u dały o sobie szybko znać. Po asie Julii Nowickiej, Pauliny Damaske i bloku Joanny Pacak bielszczanki miały już trzypunktową przewagę (4:1). Gospodynie przede wszystkim dominowały na zagrywce. Z czasem jednak zaczęły popełniać błędy, z czego skorzystały tarnowianki. Przyjezdne zaczęły grać z kontry, dzięki czemu odrobiły część strat. Nadal jednak były trzy punkty za BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W połowie odsłony dwukrotnie dobrze przełożyły ręce blokując siatkarki Akademii Tarnów (16:10). W końcowej fazie z dobrej strony pokazywały się Borowczak, Stachowicz czy Szczepańska-Pogoda. Przyjezdne nie chciały jednak tak szybko pozwolić wygrać ekipie przeciwnej. Natasha Calkins zrobiło dużo w polu serwisowym, żeby pokrzyżować te plany (23:20). Ostatecznie jednak to się nie udało, a siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała świętowały zwycięstwo w drugim secie (25:21).

W trzecim secie to przyjezdne zaczęły od prowadzenie, po tym jak dwukrotnie zatrzymały blokiem Damaske. Co więcej przez chwilę byliśmy świadkami wyrównanej gry. Długo to jednak nie potrwało, bo asami torpedować przeciwniczki rozpoczęła Szczepańska-Pogoda (8:5). Tarnowianki zebrały się, i po atakach Calkins oraz bloku i pomyłce gospodyń doprowadziły do remis. Znów przez moment wymiany toczyły się punkt za punkt (13:13). Kiedy w polu serwisowym kolejny raz pojawiła się Szczepańska-Pogoda wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie (20:14). Awans do półfinału zawodniczki BKS-u BOSTIK ZGO BIELSKO-Biała uzyskały po błędzie w ataku Julity Molendy (25:16).

W półfinale TAURON Pucharu Polski BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zmierzą się z siatkarkami Uni Opole.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:14, 25:21, 25:16)

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Nowicka (3), Pacak (8), Borowczak (14), Laak (3), Majkowska (5), Damaske (12), Mazur, Ciesielczyk (1), Stachowicz (2), Abramajtys (1), Szczepańska-Pogoda (17).

Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna (2), Moscickaya (3), Molenda (8), Chmielewska (2), Szumera (2), Gawlak (3), Żurawska, Marcyniuk (5), Calkins (13).