VBW Arka zwycięża z MKS-em Pruszków 101:69 w Gdyni. Była to 16 wygrana miejscowej drużyny. W spotkaniu z dobrej strony pokazała się Kamila Borkowska – 23 punkty, 11 zbiórek, trzy asysty.

Spotkanie zainaugurowała Marta Stawicka z MKS-u, zdobywając dwa punkty. Szybko odpowiedziały zawodniczki Arki, zaliczając serię dziesięciu punktów z rzędu. Swoje celne akcje kończyły m.in. Borkowska i Mikayla Cowling. Stratę próbowały za to zmniejszyć Sonia Frojdenfal i Karolina Giżyńska, a przewaga rywalek wynosiła już tylko trzy punkty. Gospodynie nie zamierzały jednak oddać prowadzenia i skutecznie utrzymywały przewagę. Za sprawą m.in. Kamili Podgórnej i Laury Miškinienė, doprowadziły do wyniku 22:13, a na sam koniec kwarty podwyższyły przewagę do dziesięciu oczek.

Drugą kwartę mocno rozpoczęły zawodniczki z Gdyni, zdobywając 13 punktów z rzędu. Trafiały m.in. Rennia Davis i Borkowska, a przewaga wynosiła aż 23 oczka. Do przełamania doprowadziła Martyna Kurkowiak, trafiając za dwa. Lecz rywalki dorzuciły kolejne punkty, a przewaga wzrosła do 26 punktów. Stratę próbowały zmniejszyć m.in. Karolina Zaborska i Marta Marcinkowska. Nic to nie pomogło, ponieważ podopieczne trenera Mestdagha, podwyższyły prowadzenie do 33 oczek.

Po przerwie drużyna przyjezdnych, ruszyła do odrabiania strat. Za sprawą m.in. Stawickiej i Marcinkowskiej, strata zmalała do 26 punktów. Mimo to Arka zanotowała kolejne dziewięć punktów z rzędu i prowadziła 35 punktami. Swoje punkty zdobyły m.in. Cowling i Davis. Po stronie Pruszkowa, trafiały Frojdenfal i Wiktoria Jastrzębska, ale zdołały zmniejszyć przewagę tylko do 29 punktów. Kwartę kończyły natomiast z stratą, wynoszącą 31 punktów.

W czwartej kwarcie gospodynie kontrolowały sytuację na boisku i utrzymywały wysoką przewagę. Kolejne celne kosze zdobyły m.in. Bożena Puter i Magdalena Szymkiewicz, a strata rywalek wynosiła już 41 punktów. Choć trochę sytuację po drugiej stronie, próbowały polepszyć m.in. Marcinkowska i Zaborska, zmniejszając różnicę do 31 oczek. Finalnie przyjezdne przegrały całe spotkanie 32 punktami.

VBW Arka Gdynia – MKS Pruszków: 101:69 (25:15,32:23,23:22,21:20)

VBW Arka Gdynia: Borkowska 23, Miškinienė 13, Puter 12, Davis 11, Żytkowska 10, Szymkiewicz 7, Bazan 7, Gilmajster 6, Podgórna 5, Cowling 5, Kastanek 2

MKS Pruszków: Marcinkowska 20, Zaborska 11, Stawicka 11, Gizyńska 7, Jastrzębska 7, Frojdenfal 6, Dec 4, Kurkowiak 2, Świeżak 1, Haponik 0