fot: plusliga.pl

Asseco Resovia przegrała z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 w meczu 23. kolejki PlusLigi. Zdobyte w Rzeszowie punkty pozwoliły częstochowskiej drużynie awansować z 14. na 12. miejsce w tabeli.

Spo­tka­nie bar­dzo dobrze roz­po­częli gospo­da­rze. Zagrywka była mocną bro­nią rze­szo­wian w tym secie, ale do tego doszła sku­tecz­niej­sza od rywali gra w ataku i błędy wła­sne gości. W efek­cie Asseco Reso­via spo­koj­nie utrzy­my­wała wyraźną prze­wagę (13:8, 20:13 – gdy kolej­nego asa doło­żył Boyer). Torey DeFlaco sku­tecz­nym ata­kiem przy­pie­czę­to­wał wygraną rze­szo­wian 25:17.

Sytu­acja dia­me­tral­nie zmie­niła się w dru­gim secie. Bar­tło­miej Janus i Aymen Bougu­erra od dobrych ata­ków roz­po­częli par­tię, a Byron Ketu­ra­kis swoją zmianą odświe­żył roze­gra­nie. Rze­szo­wia­nie zapro­sili prze­ciw­ni­ków do gry kil­koma błę­dami wła­snymi, a goście popra­wili sku­tecz­ność w ataku, doło­żyli blok i uzy­skali wyraźną prze­wagę (3:10, 6:15). Siat­ka­rze Reso­vii zerwali się jesz­cze do walki, zmniej­szyli róż­nicę do trzech oczek (18:21), ale koń­cówka prze­bie­gła pomy­śli ekipy z Czę­sto­chowy. Ważną akcję skoń­czył Dawid Dul­ski. Na blok rywali nadział się Boyer, a błąd w ataku rze­szo­wian przyniósł gościom piłki setowe (18:24). Prze­strze­lony atak DeFlaco dał im bra­ku­jący punkt (19:25).

Trze­cią par­tię lepiej roz­po­częli siat­ka­rze z Rze­szowa, któ­rzy po asie Adriana Sta­szew­skiego pro­wa­dzili 7:4. Utrzy­my­wali tę prze­wagę w środ­ko­wej czę­ści seta (14:10), ale czę­sto­cho­wia­nie zerwali się do walki i odro­bili straty. Po ataku Dul­skiego było 15:15. Ważna dla losów tej par­tii oka­zała się seria dobrych zagry­wek Byrona Ketu­ra­kisa, po któ­rej przy­jezdni odsko­czyli na trzy oczka (17:20). W koń­cówce utrzy­mali prze­wagę. Dwie ważne akcje skoń­czył Dul­ski, błąd rywali dał siat­ka­rzom Exact Systems Hemar­polu piłkę setową, a Bar­tło­miej Janus posta­wił kropkę nad „i” poje­dyn­czym blo­kiem (20:25).

Początek czwartej odsłony to wyrównana gra obu ekip (6:6, 12:12). Goście odskoczyli na trzy oczka i po ataku Dulskiego było 12:15. Rzeszowianie odrobili straty, ale w końcówce znów minimalną przewagę mieli częstochowianie. Gospodarze przegrywali już 21:23, ale skuteczny atak Jakuba Buckiego i blok gospodarzy w kolejnej akcji oznaczały wyrównanie. Dulski wywalczył piłkę meczową dla gości (23:24), ale chwilę później Staszewski doprowadził do gry na przewagi. W niej as Dulskiego i punktowy blok rozstrzygnęły rywalizację na korzyść beniaminka (25:27).

PlusLiga – 22. kolejka
Asseco Resovia Rzeszów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 25:27)

MVP: Aymen Bouguerra

Asseco Resovia Rzeszów: Boyer (14), DeFalco (14), Kłos (13), Mordyl (5),  Čebulj (1), Drzyzga, Potera (libero) oraz Bucki (7), Staszewski (5), Lewandowski, Kozub, Wróbel, Zatorski (libero)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dulski (25), Kogut (10), Janus (9), Hain (5), Jenness (1), Kowalski, Jaskuła (libero) oraz Bouguerra (16), Espeland, Borkowski, Sobański (libero)