Trefl Gdańsk w meczu 23. kolejki PlusLigi wrócił na dobre tory po kilku porażkach z rzędu. Dziś potrzebował czterech setów, żeby pokonać Ślepsk Malow Suwałki.

Trefl Gdańsk wybornie otworzył pierwszego seta. Już po kilku akcjach gdańszczanie objęli prowadzenie 5:1. Duża zasługa była w tym Martineza, który niewygodnie zagrywał, ale także dobrze atakującego i blokującego Karola Urbanowicza. Goście odpowiedzieli na to również blokiem w wykonaniu Stajera. Co z tego jednak skoro chwilę później Kampa zablokował Sterna, i Trefl znów miał czteropunktową przewagę (8:4). Zaliczkę tę gospodarze utrzymywali aż do kontry Filipiaka i błędu Sasaka. Szybko ją jednak z powrotem odbudowali. Do gry wkroczył w ataku Sawicki, a do tego doszedł jeszcze punktowy blok Niemca na Filipiaku i pomyłka Halaby oraz Sterna (18:11). Na tym Trefl się nie zatrzymał. W pole serwisowe powędrował Urbanowicz i od razu ustrzelił asa. Chwilę później dokładnie to samo zrobił Sasak (21:12). W końcówce Ślepsk odrobinę zniwelował straty (blokami Macyra i Firszta), ale nadal były one duże. Piłkę na wagę zwycięstwa w secie nikt nie musiał kończyć, bo na zagrywce pomylił się Macyra.

Drugi set był bardzo wyrównany. Tym razem Trefl nie potrafił znaleźć sposobu, żeby oderwać się na kilka punktów, a zatem gra toczyła się oczko za oczko. Po stronie gdańszczan dużo punktów łapali Sasak i Sawicki, a po stronie gości było to rozłożone na kilku siatkarzy. Czas uciekał, a żadna z drużyn nie miała jakiegoś elementu, który mógłby przeważyć na końcowym zwycięstwie. Dopiero w momencie kiedy Stajer zablokował Sasaka, a następnie błąd przydarzył się Sawickiemu to ślepczanie byli w lepszej sytuacji (21:19). Ich rywale jednak nie odpuszczali, i po ataku Sawickiego oraz zatrzymaniu Halaby przez Niemca doprowadzili do remisu 21:21. Wszystko wskazywało na to, że o tym kto zwycięży zadecydują niuanse. Tak też się stało. W kluczowym momencie bowiem pomylił się Martinez i Ślepsk miał dogodną sytuację do zakończenia tej partii na własnych warunkach. Zrobił to skutecznym atakiem Filipiak.

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do drugiej. Znów oba zespoły wymieniały się wzajemnie ciosami. Po bloku Urbanowicza na Stajerze i punktowej zagrywce Martineza Trefl Gdańsk wysforował się na dwa punkty zaliczki (6:4). Gdańszczanie konsekwentnie powiększali tę przewagę korzystając z Niemca oraz błędów rywali (9:5). Przyjezdni starali się zdziałać coś na swoją korzyść, ale szło im to bardzo topornie. Promykiem nadziei był dla nich błąd Sasaka (12:10). Trefl nie zbierał się po tym długo, i blokiem w wykonaniu Urbanowicza wrócił do czterech oczek zaliczki (14:10). W połowie seta gospodarze jeszcze bardziej przyśpieszyli blokując Filipiaka czy Żakietę (18:12). Końcówka zatem była już tylko przysłowiową kropką nad i. Postawił ją Karol Urbanowicz.

Trefl nie zatrzymywał się i szedł jak po swoje w czwartym secie. Po ataku Sasaka i bloku Urbanowicza na Macyrze gospodarze prowadzili 3:0. Można więc było się spodziewać, że tej zaliczki nie oddadzą. Aż tak kolorowo jednak nie było, bo goście przeciwstawili się Treflowi i trzymali się tylko dwa oczka z tyłu (7:5). Skapitulowali w momencie gdy w polu serwisowym pojawił się Sawicki (8:5). Potem też na blok Urbanowicza nadział się Filipiak i gdańszczanie wygrywali już 11:6. Ich zaliczka utrzymywała się i ciągle oscylowała wokół czterech, pięciu oczek. W połowie seta zrobiło się lekko niebezpiecznie po bloku Buculjevica na Martinezie (14:12). Trefl zachował jednak zimną krew i spokojnie dalej robił swoje (18:15). Kiedy dwa asy zanotował Sawicki było już jasne, że gdańszczanom nic złego nie powinno przydarzyć się w tym meczu (21:15). Faktycznie, gospodarze pewnie wygrali 25:18 (as Czerwińskiego), i w całym spotkaniu 3:1 zgarniając komplet punktów.

Trefl Gdańsk przesunął się na piątą pozycję w PlusLidze z czterdziestoma dwoma punktami. Ślepsk Malow Suwałki natomiast plasuje się na trzynastej lokacie z dwudziestoma dwoma oczkami.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:18)

MVP: Mikołaj Sawicki

Trefl Gdańsk: Kampa, Martinez, Urbanowicz, Sasak, Sawicki, Niemiec, Koykka, Nasevich, Orczyk, Pruszkowski, Czerwiński.

Ślepsk Malow Suwałki: Stern, Macyra, Filipiak, Halaba, Stajer, Sanchez, Czunkiewicz, Żakieta, Kaciczak, Firszt, Buculjević.