Fot: Damian Kuziora

W 18., ostatniej serii fazy zasadniczej ORLEN Superligi Kobiet MKS FunFloor Lublin rozgromił Start Elbląg. Po brzemiennej w skutkach porażce w Kobierzycach, lublinianki zemściły się na niżej notowanym rywalu, przy okazji pozbawiając elblążanki szans na grupę mistrzowską.

Wynik otworzyła Paulina Kuźmińska, ale jeszcze przed upływem pierwszej minuty spotkania wyrównała Beyza Turkoglu. Był to pierwszy gol tureckiej skrzydłowej w lubelskiej hali Globus. Gola na 2:1 zdobyła chwilę później Aleksandra Olek. W siódmej minucie gospodynie wygrywały już 4:1. Lublinianki dobrze prezentowały się w obronie. Skutecznie też uruchamiały i wykańczały kontry. Kapitalną formą błyszczała Aleksandra Tomczyk. W 13. minucie biało-zielone wygrywały 9:2. Pięć bramek z rzędu zdobyła właśnie rozgrywająca lubelskiej drużyny. Przed upływem pierwszego kwadransa piłkę w siatce zdążyła zmieścić jeszcze Paulina Stapurewicz. Kolejnym celnym rzutem odpowiedziała jej Tomczyk.

Przewaga lublinianek wciąż rosła. W 22. minucie Daria Szynkaruk zdobyła gola na 14:7 dla swojego zespołu. Połowa goli biało-zielonych na tym etapie spotkania to trafienia autorstwa Aleksandry Tomczyk. Gdy popularna „Tomek” imponowała w ofensywie, po drugiej stronie parkietu błyszczała bramkarka MKS-u FunFloor Weronika Gawlik. W pierwszej połowie EKS Start zdołał zdobyć tylko dziewięć goli. Dorobek gospodyń był dwukrotnie wyższy.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyła Kinga Achruk, dając miejscowym dwucyfrową przewagę (19:9). Chwilę później doświadczona rozgrywająca popisała się fenomenalną asystą, przy bramce Magdy Balsam. Wcześniej piłkę w bramce gości umieściła jeszcze Paulina Masna. Po trzech minutach od wznowienia gry MKS FunFloor Lublin wygrywał już 22:9. Wicemistrzynie Polski nie miały jednak dość. Pierwszego gola w drugiej połowie dla gości zdobyła w 36. minucie Paulina Kuźmińska. Lublinianki prowadziły wówczas już 25:10. Po upływie trzeciego kwadransa gry tablica wyników wskazywała rezultat 30:14.

Przewaga gospodyń była bezdyskusyjna. Na pięć minut przed końcową syreną 22-krotne mistrzynie Polski zwyciężały 36:19. Kolejne trafienie miejscowych to gol Aleksandry Tomczyk. Dziesiąty w tym spotkaniu. Niedługo później rozgrywająca trafiła ponownie (38:19). MKS FunFloor Lublin na koniec fazy zasadniczej sezonu ORLEN Superligi Kobiet zaserwował kibicom zebranym w hali Globus najwyższe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Końcowy wynik na 41:20 ustaliła Daria Szynkaruk.

MKS FunFloor Perła Lublin – EKS Start Elbląg 41:20 (18:9)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Tomczyk 11, Olek 4, Turkoglu 4, Balsam 4, Szynkaruk 4, Masna 3, M. Więckowska 3, Płomińska 2, Andruszak 2, Achruk 2, Roszak 1, D. Więckowska, Noga. Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska

EKS: Ciąćka, Pentek – Głębocka 3, Stapurewicz 3, Grabińska 3, Weber 2, Kuźmińska 2, Pahrabitskaya 2, Wiśniewska 2, Bancilon 1, Tarczyluk 1. Kary: 2 min. Trener: Roman Mont

Sędziowały: Marina Dupli, Olena Podebrina

Źródło: ORLEN Superliga Kobiet