fot: facebook/Mariusz Stępiński

Mariusz Stępiński i Rafał Makowski zanotowali po dwa gole w krajowych pucharach. Ten pierwszy strzelał na Cyprze, a drugi na Węgrzech.

Zespół Stępińskiego – AS Omónia Lefkossías wygrała 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Cypru z AE Zakakiou. W dużej mierze autorem goli był polski napastnik, który ustrzelił dublet. Najpierw trafił do bramki w 29, a następnie w 41. minucie. Polak na boisku przebywał do 74. minuty, kiedy to został zmieniony przez Dušana Bakića. Dla Stępińskiego były to premierowe bramki w Pucharze Cypru.

W Pucharze Węgier pozytywnie wyróżnił się Rafał Makowski. Podobnie jak Stępiński zanotował on dublet. Jego drużyna Kisvárda FC zwyciężyła w 1/8 finału z drugoligowym Tiszakécskei LC 3:0. 27-latek trafiał do siatki dwukrotnie w przeciągu dwóch minut (56 i 58). Z boiska zszedł w 70. minucie, gdy zastąpił go Bohdan Melnyk. Dla Makowskiego były to inauguracyjne gole w takich rozgrywkach.

1/4 finału Pucharu Cypru:

AS Omónia Lefkossías – AE Zakakíou 3:1 (3:0)

26′ 1:0 Willy Semedo

29′ 2:0 Mariusz Stępiński

41′ 3:0 Mariusz Stępiński

90+1′ 3:1 Nicolas Diguiny (rzut karny)

1/8 finału Pucharu Węgier:

Tiszakécskei LC – Kisvárda FC 0:3 (0:0)

56′ 0:1 Rafał Makowski

58′ 0:2 Rafał Makowski

66′ 0:3 Mario Ilievski