Fot: Lau Nielsen

ORLEN Wisła Płock wywiozła cenny punkt w Danii, remisując z GOG Handball w spotkaniu 13. serii Ligi Mistrzów. Walczący o wyjście z grupy B „Nafciarze” przez większość czasu gry nieznacznie ustępowali duńskiemu zespołowi, jednak ostatni kwadrans należał to polskiego zespołu, który wyszarpał remis.

Wynik meczu otworzył celnym rzutem w 4. minucie Alexandre Christoffersen Blonz, po czym dla Nafciarzy pierwszą bramkę zdobywał Tomas Piroch wykluczając przy tym z gry Nicolaia Nygaarda Pedersena. Mimo gry w osłabieniu następnie padł gol dla gospodarzy, na którego szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Niko Mindegia. Chwilę później w ataku pozycyjnym swoją szansę wykorzystał Hjalte Lykke, natomiast w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich po raz drugi w spotkaniu punktował Tomas Piroch. W kolejnej akcji padł gol autorstwa Emila Wernsdorfa Madsena, po czym na listę strzelców z koła wpisywał się Dawid Dawydzik. W 10. minucie rywalizacji Wiślacy wyszli na prowadzenie, dzięki udanemu atakowi Niko Mindegii.

Następnie na 5:5 wyrównał Hjalte Lykke, po czym bramkę zdobywał Gonzalo Perez. Chwilę później dla miejscowych trafiał Hans Aaron Mensing, natomiast dla płocczan z linii 7. metra punktował Tin Lucin. W kolejnej akcji swoją szansę wykorzystał po raz drugi z rzędu Hans Aaron Mensing, a wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, a Marcela Jastrzębskiego w rzucie karnym pokonał Emil Wernsdorf Madsen. Dzięki bramce Alexandre Christoffersena Blonza w 16. minucie Duńczycy wyszli na 2-punktowe prowadzenie. Wkrótce po tym podyktowany rzut karny wykorzystał Emil Wernsdorf Madsen, a chwilową niemoc strzelecką Wiślaków przełamał Gergo Fazekas. Następnie celny rzut oddawał Andres Juhl Zachariassen, natomiast dla gości gola ze skrzydła dopisał Przemysław Krajewski.

W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Hans Aaron Mensing, po czym z rzutu karnego nie mylił się Tin Lucin. Następnie błąd gospodarzy skrzętnie wykorzystał Przemysław Krajewski zdobywając bramkę kontaktową, a wkrótce po tym do wyrównania doprowadził Gergo Fazekas. W kolejnej akcji gola zdobywał Alexandre Christofferesen Blonz, po czym karę 2 minut otrzymał Anton Lindskog. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie Nafciarze stracili piłkę, a dystans do płocczan zwiększyli kolejno Emil Wernsdorf Madsen oraz Alexandre Christofferesen Blonz wykluczając wcześniej Tina Lucina. W 28. minucie bramkę zdobywał Leon Susnja, na co szybko i skutecznie odpowiedział drugim trafieniem z rzędu Alexandre Christoffersen Blonz. Następnie na ławkę kar odesłany został Anders Juhl Zachariassen, a dla przyjezdnych ze skrzydła punktował Lovro Mihić. Na niecałą minutę przed końcem czas wziął trener GOG Handbold – Mikkel Voigt Frederiksen. Po wznowieniu wynik pierwszej połowy bramką zamknął Nicolai Nygaard Pedersen, dzięki czemu Duńczycy zeszli do szatni z zaliczką 3 trafień – 17:14.

Drugą połowę od trafienia rozpoczęli gospodarze po strzale Nicolaia Nygaarda Pedersena, a po obronie Tobiasa Thulina, dystans do płocczan zwiększył Hans Aaron Mensing. Następnie podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Tin Lucin, a w szeregach Duńczyków na listę strzelców wpisał się Emil Wernsdorf Madsen. Chwilę później wykluczony z gry został Alexandre Christoffersen Blonz, po czym gola zdobywał Miha Zarabec. W wyniku straty GOG stratę do miejscowych zmniejszył Gergo Fazekas, na co szybko i skutecznie odpowiedział Emil Wernsdorf Madsen. W 35. minucie padł gol autorstwa Tina Lucina, po czym punktował Anton Lindskog. Wkrótce po tym swoją szansę w ofensywie wykorzystał Tomas Piroch, natomiast w szeregach gospodarzy to samo uczynił Emil Wernsdorf Madsen. Następnie z linii 7. metra Tobiasa Thulina pokonał Tin Lucin, a piłkę w płockiej bramce umieścił Hans Aaron Mensing.W 42. minucie prowadzenie miejscowych powiększył Alexandre Christoffersen Blonz, na co czasem zareagował trener Nafciarzy – Xavi Sabate. Po przerwie dla Niebiesko-biało-niebieskich punktował Abel Serdio, a siódemkę wykorzystał Emil Wernsdorf Madsen. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, a po interwencji Marcela Jastrzębskiego trafienie dołożył także Gergo Fazekas. W kolejnej akcji bramkę zdobywał Henrik Jakobsen, natomiast dla płocczan punktował Lovro Mihić. Po przestrzelonym rzucie Emila Wernsdorfa Madsena dystans do gospodarzy z rzutu karnego zmniejszył Tin Lucin. Następnie o czas poprosił szkoleniowiec GOG Handbold – Mikkel Voigt Frederiksen. Po przerwie Marcela Jastrzębskiego pokonał Hans Aaron Mensing.Chwilę później do pustej bramki trafiał Tin Lucin, po czym ze skrzydła na listę strzelców wpisywał się Alexandre Christoffersen Blonz. W kolejnej akcji ponownie do niestrzeżonej bramki celny rzut oddawał Tin Lucin, a wkrótce po tym Chorwat w szeregach płocczan wykorzystał podyktowany rzut karny. Następnie po obronie Marcela Jastrzębskiego z 7. metra trzeciego gola z rzędu zdobywał Tin Lucin. W 55. minucie niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Kasper Emil Kildelund, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Lovro Mihić. Chwilę później piłkę w płockiej bramce umieścił Emil Wernsdorf Madsen, po czym ze skrzydła punktował Michał Daszek. Chwilę później o przerwę poprosił trener Duńczyków – Mikkel Voigt Frederiksen. Po wznowieniu jego podopieczni stracili piłkę, a czas wziął szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. W ostatniej akcji meczu bramkę na remis 32:32 zdobywał z koła Abel Serdio.

GOG Handbold – ORLEN Wisła Płock 32:32 (17:14)

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 1, Zarabec 1, Lucin 11, Piroch 3, Serdio 2, Susnja 1, Fazekas 4, Krajewski 2, Perez 1, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Zhitnikov.GOG Handbold: Thulin, Dorgelo – Madsen 9, Blonz 7, Mensing 6, Lykke 3, Pedersen 2, Kildelund 2, Jakobsen 1, Zachariassen 1, Lindkog 1.

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superligi