fot: X/PKO Ekstraklasa

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie liderującą w PKO Ekstraklasie Jagiellonie Białystok 2:1 po bramkach Damiana Rosaka i Lawrence Ennali.

Jako pierwsza pod bramką rywali zagrożenie stworzyła Jagiellonia Białystok, a dokładnie Imaz, który otrzymał podanie z prawej strony boiska i uderzał niecelnie głową z bliskiej odległości. Górnik wyszedł na prowadzenie w 24. minucie, gdy Janża zagrał z rzutu wolnego na szesnasty metr do Damiana Rosaka, który uderzeniem z woleja nie dał szans na skuteczną interwencję Zlatanowi Alomerovicowi. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania mógł doprowadzić Nene, którego strzał przeszedł jednak obok bramki Daniel Bielic. W 66. minucie pojedynek biegowy z obrońcą przyjezdnych wygrał Lawrence Ennali, którego płaskie uderzenie z pola karnego wybronił Alomerovic. Dwie minuty później niemiecki pomocnik wykorzystał znakomite zagranie od Lukasa Podolskiego i w sytuacji sam na sam nie pomylił się, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Jaga odpowiedziała natychmiastowo, bo już w 70. minucie gola kontaktowego zdobył technicznym uderzeniem Kaan Caliskaner. W 79. minucie Tomasz Kwiatkowski podyktował rzu karny dla Górnika Zabrze, jednak po obejrzeniu sytuacji cofnął decyzję, wskazując na rzut wolny.