Fot:plusliga.pl

Siat­ka­rze Asseco Reso­vii w meczu 24 kolejki Plu­sLigi pew­nie poko­nali w Beł­cha­to­wie Skrę. Mecz był wyrów­nany, ale rze­szo­wia­nie grali spo­koj­nie i w decy­du­ją­cych momen­tach prze­wa­żali szalę zwy­cię­stwa w setach i meczu na swoją stronę.

Pierw­szym punk­tem w meczu popi­sał się były zawod­nik beł­cha­tow­skiej Skry Karol Kłos, jed­nak gospo­da­rze nie­po­zo­stali dłużni i już w kolej­nej akcji punkt na swoim kon­cie zapi­sał Bar­tło­miej Lemań­ski. Po walce punkt za punkt dwa razy ata­ko­wał Ste­phen Boyer (11:9). Po dwóch błę­dach gości był remis. Po kolej­nych dwóch 16:14 prze­wa­żali gospo­da­rze, któ­rzy sku­tecz­nie grali środ­kiem (Bar­tło­miej Lemań­ski – Mate­usz Poręba). Wyrów­nał Torey DeFalco. Wszystko roz­strzy­gnęło się w koń­cówce, w któ­rej sprawy w swoje ręce wziął w polu zagrywki Yacine Louati. Rze­szo­wia­nie zdo­byli cztery punkty z rzędu. Dawid Konar­ski posłał piłkę w aut (23:22), a potem dwa asy zagrał Louati i z uda­nego otwar­cia meczu cie­szyli się goście.

W drugim secie bardzo blisko wyrównania byli bełchatowianie, ale znów nie zachowali zimnej krwi w końcówce. Mimo prowadzenia w ostatnich fragmentach seta i dobrej gry Mateusza Poręby gra po stronie gospodarzy nie kleiła się. Łatwo dał się zablokować Jakubowi Buckiemu francuski przyjmujący Pierre Deroullion i oglądaliśmy wynik 23:25 na tablicy wyników.

Trze­cia par­tia miała bliź­nia­czy prze­bieg. Przy życiu Skrę utrzy­my­wał Dero­ul­lion, który wespół z Konar­skim dwoił się i troił, aby dopro­wa­dzić do czwar­tej par­tii, ale udało się jedy­nie roz­strzy­gnąć trze­cią odsłonę na prze­wagi. Róż­nica klas była widoczna, zwłasz­cza na skrzy­dłach, gdzie bry­lo­wali Louati, DeFalco i Boyer. To wła­śnie do dru­giego z nich nale­żała ostat­nia akcja, gdy Ame­ry­ka­nin popi­sał się wido­wi­sko­wym blo­kiem na Lipiń­skim i dał swo­jemu zespo­łowi pewne trzy punkty bez straty seta.