ARRIVA POLSKI CUKIER TORUŃ
fot: plk.pl

Arriva Polski Cukier zwycięża z Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia 101:86 w Toruniu. Gospodarze tym samym zanotowali 11 wygraną, w tym sezonie Orlen Basket Ligi. W spotkaniu rewelacyjnie zagrał Mate Vucić, zaliczając eval 40 – 22 punkty, 13 zbiórek, sześć asyst.

Zespół z Torunia, rozpoczął spotkanie czterema punktami, zdobytymi przez Aljaza Kunca i Arika Smitha. Po chwili Kunc dorzucił kolejne trzy punkty, a jego drużyna prowadziła 7:2. Po stronie Arki, celne kosze zdobyli Adrian Bogucki i Andrzej Pluta, ale strata ich zespołu wynosiła siedem punktów. Kolejne punkty zanotowali za to Vucić i Trey Diggs, a gospodarze prowadzili już 22:6. Sytuację próbowali poprawić Stefan Kenić i Adam Hrycaniuk, ale zespół z Gdyni, nadal przegrywał różnicą dziesięciu oczek.

Drugą kwartę dobrze zaczęli zawodnicy gospodarzy, dorzucając kolejne punkty i prowadząc już 40:23. Była to zasługa m.in. Bartosza Diduszko, który trafił dwie trójki z rzędu. Pierwsze punkty dla nowej drużyny, zdobył również James Washington. Rywale próbowali gonić, ale ich celne kosze, za dużo nie dawały. Swoje kolejne akcję kończyli Vucić i Diggs, a z końcem kwarty, gospodarze mieli przewagę wynoszącą 18 punktów.

Po przerwie do akcji wkroczyli Bryce Alford i Bogucki, próbując zmniejszyć przewagę rywala. Było to jednak bardzo trudne, gdyż przeciwnik kontrolował sytuację na boisku i skutecznie bronił swojego kosza. Kolejne punkty na swoim koncie, zapisali m.in. Kunc i Diggs, a prowadzenie wzrosło do 20 punktów. Przed końcem kwarty, zawodnicy z Torunia dorzucili kolejne punkty, powiększając przewagę do 27 oczek.

Finalna część meczu, była tylko formalnością, ponieważ Arka miała nikłe szanse, aby dogonić rywala. Zawodnicy trenera Bychawskiego, dzielnie walczyli do końca, ale ostatecznie przegrali 15 punktami.

Arriva Polski Cukier Toruń – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 101:86 (28:18,24:16,30:21,)

Arriva Polski Cukier Toruń: Vucić 22, Kunc 16, Diggs 14, Tomaszewski 11, Smith 10, Washington 9, Diduszko 9, Cel 8, Sowiński 2

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Pluta 16, Alford 16, Kenić 13, Bogucki 13, Leday 8, Kamiński 5, Wilczek 5, Hrycaniuk 4, Gordon 4, Wołoszyn 2, Marchewka 0