Piotr Kantor i Jakub Zdybek nie dali rady w rundzie 18 parze brazylijskiej Vitorowi Felipe i Renato. Polacy przegrali 0:2 i zakończyli udział w turnieju.

Żeby awansować do 1/8 finału Beach Pro Tour Challenge Kantor i Zdybek musieli wygrać z Vitorem Goncalvesem Felipe i Renato Andrewem Limą de Carvalho. Reprezentanci gospodarzy jako pierwsi wyszli na niewielkie prowadzenie. Polacy radzili sobie z nim do mniej więcej połowy seta. Po tym czasie Renato zaserwował asa, a później zaatakował i wyprowadził Canarinhos na trzypunktową zaliczkę (16:13). Biało-czerwoni do samego końca starali się odwrócić losy tej partii, ale to im się nie powiodło.

W drugiej partii, po dwóch blokach Renato Brazylijczycy przewodzili 3:0. Trzeba przyznać, że duet gospodarzy prezentował się bardzo dobrze, i na niewiele pozwalał Polakom. Mimo pojedynczych efektownych akcji Kantor i Zdybek nie potrafili hurtem nadrobić kilku punktów, przez co przegrywali 12:18. To właśnie przy tym stanie Kantor sporo odrobił na zagrywce (15:18). Polscy siatkarze plażowi w końcowej fazie byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie przyjemność tę zabrał im punktowy blok Renato (21:18).

Podczas tego spotkania Kantor uzbierał osiemnaście punktów, a Zdybek osiem.

Polacy brazylijski turniej kończą na siedemnastym miejscu.

Kantor/Zdybek – Vitor Felipe/Renato (16:21, 18:21)