Foto: ijf.org

Judocy przenieśli się do Antalyi, gdzie rywalizują w ramach Grand Slam. Pierwszego dnia na matach w Turcji zobaczyliśmy Podolak, Kowalczyk, Kaletę. 

Arleta Podolak (kat. 57 kg) w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej natomiast trafiła na Argentynkę Brisę Gomez, którą pokonała przez waza-ari. Następnie zmagała się z Chorwatką Tiheą Topolovec. Z nią również udało się wygrać po ponad trzech minutach pojedynku. W ćwierćfinale Podolak poległa z Chinką Qi Cai. W repasażu natomiast przegrała z Niemką Seiją Ballhaus. Końcowo zatem polska judoczka zajęła siódme miejsce, które gwarantuje jej zastrzyk punktów do rankingu olimpijskiego.

W dokładnie tej samej kategorii wagowej wystąpiła Julia Kowalczyk. Polska judoczka już w inaugurującej rundzie poległa z reprezentantką Gwinei Marianą Esteves. Trochę dłużej powalczyła Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg). W inaugurującym pojedynku rozprawiła się z reprezentantką Tadżykistanu Akhliyą Muminovą, a potem dzielnie walczyła z Chinką Yeging Zhu. Mimo porażki Kaleta może być zadowolona z siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!