Trefl Gdańsk przegrywał po pierwszym secie 0:1, ale mecz 28. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS-em Olsztyn rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając trzy kolejne partie i odnosząc szesnaste zwycięstwo w sezonie. Trefl zatem ciągle liczy się w walce o rozstawienie w pierwszej rundzie play-off.

W pierwszym secie drużyna Trefla Gdańsk objęła nieznaczne prowadzenie 6:3, po skutecznych atakach Sasaka oraz Sawickiego. Gospodarze niezrażeni prowadzeniem systematycznie zmniejszali przewagę rywali. Skuteczna okazała się gra Karlitzka. Zagrywka niemieckiego zawodnika sprawiła, że Indykpol objął prowadzenie 17:16. W miejscowym zespole nie brakowało skutecznej gry środkiem oraz zdobywania punktów przez Sousę. Mocną zagrywkę dołożył Sapiński, a z przechodzącej piłki udane atakował Jakubiszak. Punktowy serwis Sapińskiego sprawił, że miejscowi pewnie wygrali pierwszego seta 25:19, po punkcie wywalczonym przez Jakubiszaka.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Punktowa zagrywka Sousy sprawiła, że gospodarze prowadzili 5:4. Trefl zdobywał większość punktów po atakach Sawickiego, czy błędach w zagrywce gospodarzy. Atak Armoy dał jednopunktowe prowadzenie 9:8. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Punkty ze skrzydła dla gospodarzy zdobywali: Sousa oraz Karlitzek. Po stronie Trefla aktywnym był Zaleszczyk. Kontra gości sprawiła, że przyjezdni prowadzili 17:14. W końcowych fragmentach drugiego seta goście systematycznie powiększali punktową przewagę nad olsztyńskim przeciwnikiem. Skuteczność w ataku Sasaka dała sześć punktów przewagi rywali 22:16. Ostatecznie drugiego seta wygrali goście 25:19 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set to budowanie przewagi przez przyjezdnych. Skuteczność w ataku Sawickiego oraz jego punktowy serwis dały prowadzenie gościom 6:2. Na początku seta olsztynianie punktowali głównie po błędach przeciwnika. Trefl punktował środkiem, a drużynowy dorobek poprawiał Zaleszczyk. AZS odpowiadał atakami Karlitzka, ale to nie dało zwycięstwa gospodarzom. Trefl bowiem punktował dzięki Sawickiemu czy Martinezowi. Jeden z ataków zapewnił prowadzenie 24:20. Szczelny blok zakończył rywalizację w trzecim secie 25:22 i dał prowadzenie w meczu 2:1.

Gospodarze nie rezygnowali ze zwycięstwa. W czwartym secie systematycznie powiększali punktowy dystans nad przeciwnikiem. Skuteczność w ataku utrzymywali obcokrajowcy Sousa oraz Armoa. Goście punktowali po skuteczności Sawickiego oraz Sasaka, czy szczelnym bloku. Sousa zdobywał wiele punktów atakiem. Jeden z nich doprowadził do emocjonującej końcówki 21:19. Trefl doprowadził do gry na przewagi. Ostatecznie goście wygrali seta 29:27 i cały mecz 3:1

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19; 19:25; 21:25; 27:29)

MVP: Kewin Sasak

Indykpol AZS Olsztyn: Sousa, Karlitzek, Jankiewicz, Jakubiszak, Siwczyk, Sapinski, Majchrzak, Armoa, Szymendera, Sienkiewicz, Hawryluk, Clunajtis, Janikowski, Tuaniga

Trefl Gdańsk: Gałązka, Martinez, Niemiec, Czerwiński, Pruszkowski, Koykka, Kampa, Urbanowicz, Pawlun, Sawicki, Orczyk, Zaleszczyk, Sasak