28. kolejkę PlusLigi wieńczył mecz Exact Systems Hemarpol Częstochowa z Bogdanką Luk Lublin. Beniaminek nie potrafił przeciwstawić się lublinianom, i przegrał w trzech setach.

Na początku częstochowianie mieli jeszcze siły, żeby powalczyć jak równy z równym z gośćmi. Kiedy nadszedł atomowy serwis Marcina Kani lublinianie wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Gospodarze zwarli szyki, i po bloku Dawida Dulskiego doprowadzili do remisu 11:11. Przez długi czas goście mieli problemy z wypracowaniem stałej przewagi. Dwoił się i troił Bartłomiej Janus, żeby częstochowianie jak najdłużej pozostali podłączeni do gry. Trzeba przyznać, że LUK popełniał też sporo błędów własnych, co ułatwiało sytuację ekipie miejscowych. Dopiero gdy w ataku i polu serwisowym rozkręcił się Jakub Wachnik zaliczka gości podwyższyła się do pięciu oczek (20:15). Seta asem zakończył Alexandre Ferreira.

W drugiej partii lublinianie nie pozostawili zbyt wielu złudzeń przeciwnikom. Dosłownie po kilku akcjach mieli już trzy oczka przewagi (3:0). W drużynie LUK siatkarze zabrali się za punktowanie rywali serwisem. Jako pierwszy asa ustrzelił Tobias Brand, a później swoje kilka zagrywek dołożył Jan Nowakowski (10:4). Seria punktowa przydarzyła się także lublinianom w momencie gdy w polu serwisowym stanął Marcin Komenda. Częstochowianie starali się bronić, ale było to bardzo nieudolne (17:8). Ostatecznie w całym secie zdołali zdobyć zaledwie szesnaście oczek.

Ostatnio odsłona również nie zaczęła się dobrze dla Exactu Systems Hemarpol Częstochowa. Gospodarze popełniali błędy własne jeden za drugim (6:2). Nadzieję na odrobienie strat i powalczenie w tym secie dał im Aymen Bouguerra, a potem też i blokiem oraz serwisem Mateusz Borkowski (11:9). Na minimalne prowadzenie częstochowian wysunął Bartosz Schmidt i Rafał Sobański (17:16). Jan Nowakowski nie mógł dać satysfakcji rywalom i raz po raz zaczął ich zatrzymywać na siatce (20:17). To przeważyło szalę zwycięstwa na stronę Bogdanki LUK Lublin.

Bogdanka LUK Lublin z pięćdziesięcioma dwoma punktami plasuje się na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. Na trzecim od tyłu znajduje się Exact Systems Hemarpol Częstochowa z dwudziestoma czterema oczkami.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Bogdanka LUK Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

MVP: Damian Schulz

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Keturakis (3), Schmidt (4), Kogut (3), Janus (5), Sobański (1), Dulski (7), Jaskuła, Jenness, Kowalski, Boguerra (6), Borkowski (11), Espeland (5).

Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski (7), Komenda (2), Kania (6), Wachnik (9), Brand (10), Schulz (13), Hoss, Ferreira (2), Malinowski, Kędzierski.