Już tego lata, po zakończeniu obecnego sezonu może dojść do hitowej zmiany klubu przez polską napastniczkę. Ewa Pajor może przenieść się na angielskie rejony.

Ewa Pajor profesjonalną karierę piłkarską rozpoczęła w zespole Medyku Konin. W kwietniu 2012 roku zadebiutowała w Ekstralidze, wchodząc do gry w 55. minucie meczu przeciwko drużynie AZS PSW Biała Podlaska (3:0). W swym debiucie strzeliła dwie bramki, pierwszą dwie minuty po wejściu na boisko. Ponadto została także najmłodszą piłkarką,jaka kiedykolwiek zagrała w Ekstralidze (miała wówczas 15 lat i 133 dni). Aby móc wystąpić w tym spotkaniu potrzebne było specjalne pozwolenie od PZPN-u, gdyż przepisy zezwalają na grę piłkarkom, które mają ukończone 16 lat.

Z Kronowa do Bundesligi. Mogła być jak Ewa Pajor - Łączy nas piłka

Z zespołu z Kronowa Ewę Pajor ściągnął do siebie jeden z czołowych zespołów w Niemczech .Obecnie Polka jest zawodniczką klubu WFL Wolfsburg, z którym kontrakt podpisała w czerwcu 2015. Dla swojej obecnej drużyny Pajor w 91. meczach zdobyła 74 bramki, ponadto z niemieckim klubem zdobyła pięciokrotnie mistrzostwo Niemiec, osiem razy Puchar Niemiec oraz trzy razy walczyła w finale Ligi Mistrzyń, lecz dotychczas jest to jedyne trofeum, którego nie udało jej się zdobyć. Reprezentantka Polski bez wątpienia miała duży wkład w zdobycze swojego zespołu, bowiem w sezonie 2018/2019 zdobyła tytuł królowej strzelczyń niemieckiej Bundesligi, a za sezon 2022\23 odznaczona została Królową strzelczyń Ligi Mistrzyń UEFA. Zwieńczeniem jej dotychczasowych osiągnięć była bez wątpienia jej ubiegłoroczna nominacja do Złotej Piłki oraz wyróżnienie przez firmę EA Sports poprzez nominacje reprezentantki Polski do najlepszej drużyny roku 2023.

Liga Mistrzyń. Ewa Pajor zdobyła dwie bramki dla VfL Wolfsburg w meczu z  St. Polten | TVP SPORT

Wspominane wcześniej osiągnięcia nie mogły przejść bez echa we współczesnym piłkarskim świecie. 3 kwietnia niemiecki dziennik sportowy waz-online.de poinformował, że usługami polskiej piłkarki zainteresowana jest drużyna Manchesteru United. Angielscy działacze są gotowi zaproponować Wolfsburgowi kwotę odstępnego wynoszącą pół miliona euro, która widnieje w umowie pomiędzy niemieckim klubem a polską napastniczką. Kontrakt ten jest ważny do 25 czerwca 2025. Jeżeli informacje się potwierdzą, Pajor będzie najdroższą zawodniczką sprzedaną przez niemiecki klub. Na tę chwilę miano to dzierży Lena Oberdorf, która w tym roku zamieniła Wolfsburg na Bayern Monachium za 450 tys. euro.

Jak poinformowała redakcja tvpsport.pl angielscy działacze już kontaktowali się z otoczeniem najlepszej polskiej piłkarki

Obecnie Ewa Pajor z 10 golami prowadzi w klasyfikacji strzelczyń Bundesligi. Jej drużyna zajmuje 2. miejsce w tabeli ligowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!