Katarzyna Piter w parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową na pierwszej rundzie zakończył swoją przygodę w turnieju rozgrywanym w Bogocie.

Reprezentantka Polski swojej przygody w Kolumbii nie będzie miło wspominała. Polka wraz z Gruzinką wygrały pierwszego seta 7:5 po dwóch udanych przełamaniach rywalek. W drugim secie Ukrainka Yulia Starodubtseva wraz z Rumunką Iriną Barą okazały się lepsze, a wygraną zapewniły sobie w dwunastym gemie, gdy przełamały polsko-gruziński duet. W partii rozstrzygającej o zwycięstwie o wiele pewnie spisywały się Ukrainka wraz z Rumunką, które oddały zaledwie dwa pięć punktów i po wykorzystaniu trzeciej piłki meczowej zakończył pojedynek.

I runda:

I. Bara, J. Starodubcewa (Rumunia, Ukraina) – K. Piter, O. Kałasznikowa (Polska, Gruzja, 2) 5:7, 7:5, 10-5