Hubert Hurkacz (ATP. 10) w wielkim finale ATP 250 w Estoril zwyciężył z Hiszpanem Pedro Martinezem (ATP. 77). Dla Polaka to pierwszy tryumf na korcie ziemnym!

Polski tenisista ewidentnie dobrze czuł się podczas tego portugalskiego turnieju na korcie ziemnym. W pierwszym secie nie popełniał zbyt wielu błędów. Był także uważny i konsekwentny, co dało mu przełamanie w czwartym gemie i prowadzenie w meczu 3:1. Kolejne gemy padały raz łupem raz Hiszpana, a raz Polaka. Przewaga przełamania wystarczyła do zwycięstwa ”Hubiego” 6:3.

W drugim secie biało-czerwony od razu zaznaczył swoją wyższość odbiorem podania. Musiał uważać jednak, żeby za chwilę tego co udało mu się wypracować nie stracić. Wrocławianin dzielnie znosił trudy gasząc z każdą chwilą nadzieję Hiszpana na ugranie w tym finale choćby jednego seta. W siódmym gemie Hurkacz mógł przełamać i zamknąć ten mecz jeszcze szybciej, ale jego rywal ostatecznie się wybronił. Ostatni gem przyniósł ”Hubiemu” piłki meczowe. Nasz tenisista wykorzystał drugą z nich zwyciężając 6:4 i w całym finale 2:0.

Do tej pory jeszcze nigdy w karierze Hubert Hurkacz nie wygrał turnieju rangi ATP na korcie ziemnym!