MŚ lekkoatletyka

Polscy chodziarze Katarzyna Zdziebło, Olga Chojecka i Maher Ben Hlima wywalczyli minima na Mistrzostwa Europy w Rzymie, podczas zawodów w Podiebradach.

Zawody w chodzie miały rangę World Athletics Race Walking Tour Gold. Na dwadzieścia kilometrów kobiet Olga Chojecka i Katarzyna Zdziebło maszerowały w tempie, które pozwalało myśleć o minimum na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Rzymie. Ostatecznie Zdziebło uzyskała wynik 1:30,31, a Chojecka 1:31,22. Rezultaty te dały kolejno jedenaste i czternaste miejsce w chodzie oraz przepustkę do Włoch. Na czterdziestej piątej lokacie zakończyła rywalizację Agnieszka Ellward – 1:41,06. Zawody wygrała Peruwianka Kimberly García León z czasem 1:27:08.

Wśród panów spore nadzieję na minimum olimpijskie wykazywał Maher Ben Hlima. Polski reprezentant w chodzie przez pierwszą część dystansu utrzymywał dobre tempo. Później jednak zaczął słabnąć, i co prawda minimum nie udało mu się zrobić, ale za to pobił swój rekord życiowy plus uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Europy. Jego czas 1:21:07 wystarczył do siódmego miejsca. Na trzydziestym drugim miejscu ukończył zmagania Jakub Jelonek – 1:25,07. Do mety nie zdołał dotrzeć Artur Brzozowski. Chód zwyciężył Perseus Karlström – 1:18:22.