27.11.2023 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) PILKA RECZNA ( HANDBALL ) ORLEN SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2023/2024 LIGA POLSKA ( SUPERLEAGUE MEN'S POLISH LEAGUE ) MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW - PIOTRKOWIANIN PIOTRKOW TRYBUNALSKI ( GAME ) NZ ALBERT SANEK JAKUB SIKORA RADOSC ZE ZWYCIESTWA , ZWYCIESTWO WYGRANA EMOCJE FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

W Tarnowie rozegrano w poniedziałek spotkanie rundy spadkowej Orlen Superligi. Zwycięzcą w tym meczu okazała się miejscowa Unia, która to wygrała z Zagłębiem Lubin. 

O utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej walczy sześć zespołów. W tym gronie znajdują się: Corotop Gwardia Opole, Grupa Azoty Unia Tarnów, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Zagłębie Lubin, Energa Wybrzeże Gdańsk i Zepter KPR Legionowo.

Przebieg meczu:

Wynik spotkania od bramki dla Zagłębia otworzył w 1. minucie Mateusz Drozdalski. Problemy ze skutecznością na początku tego meczu mieli natomiast tarnowianie, którzy w 5. minucie przegrywali 1:4. Do wyrównania doszło w 9. minucie, kiedy to na 5:5 trafił Vladyslav Parovinchak. Tarnowianie na prowadzenie wyszli w 20. minucie, kiedy to bramkę na 9:8 zdobył Aliaksandr Bushkou. Przez większą część pierwszej połowy wynik utrzymywał się jednak na styku. Obie drużyny miały w tym meczu problem ze skutecznością, lecz dobrze ze swojego zadania wywiązywali się też bramkarze obu zespołów. Po pierwszej połowie prowadzeniem cieszyła się jednak tarnowska Unia, która to prowadziła 13:10. W 26. minucie gospodarzom przyszło grać nawet w podwójnej przewadze. W tym czasie świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Słupski.

Na początku drugiej połowy bramkę dla tarnowskiego zespołu zdobył Paweł Podsiadło. W kilku kolejnych akacjach dobrze w bramce tarnowskiej Unii spisywał się też Patryk Małecki. W 35. minucie tarnowski zespół prowadził 15:10. Gospodarze nie wykorzystywali jednak szans na podwyższenie tego prowadzenia. W krótkim odstępie czasowym straty zmniejszyli więc przyjezdni, choć i oni mieli problemy ze skutecznością.

Odpowiedzią na chaotyczną grę tarnowskiej drużyny był czas wzięty przez trenera Janasa. Po wznowieniu gry wyraźne problemy mieli natomiast goście. Swoją przewagę powiększała więc Unia, która w 48. minucie prowadziła 21:15.

Tarnowianie nie dali sobie odebrać wygranej. Na otwarcie fazy play-out wygrali z Zagłębiem Lubin 29:20. Tytuł MVP tego meczu otrzymał wspominany w tej relacji – Patryk Małecki.

Co teraz?

Najwyżej sklasyfikowaną drużynę w tabeli grupy spadkowej jest na ten moment Gwardia Opole. W dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła ona 32 pkt. Unia Tarnów klasyfikowana jest na 10. pozycji z dorobkiem 30 pkt. W najgorszej sytuacji wydaje się być drużyna z Legionowa. Zgromadziła ona bowiem 13 pkt, co daje jej ostatnie – 14. miejsce. O poprawę swojej sytuacji powalczy w kolejnej rundzie, kiedy to będzie rywalizować z Zagłębiem Lubin (23 pkt).

W kolejnym meczu Unia Tarnów będzie rywalizować z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz ten zaplanowano na 13 kwietnia. Początek od 18:00. Rywalizację Zagłębia z Zepter KPR Legionowo przewidziano na 14 kwietnia.

Orlen Superliga – runda play-out
Unia Tarnów – Zagłębie Lubin 29:20 (13:10)

Unia Tarnów: Jakub Wysocki, Patryk Małecki, Paweł Kazimier, Albert Sanek (1), Dzmitry Smolikau, Jakub Tokarz (2), Konrad Wątroba, Paweł Podsiadło (8), Przemysław Mrozowicz, Vladyslav Parovinchak (9), Aliaksandr Bushkou (3), Jakub Sikora (3), Marcel Zdobylak, Michał Słupski (1), Jakub Adamski (1), Korneliusz Małek (1)

Zagłębie Lubin: Damian Procho, Marcin Schodowski, Miłosz Byczek, Danylo Hlusha (1), Mateusz Drozdalski (2), Michał Bekisz, Patryk Iskra (5), Paweł Krupa (3), Piotr Rutkowski (1), Stanisław Gębala, Arkadiusz Michałek, Dawid Krysiak (1), Jan Czuwara (4), Kamil Pedryc, Michał Stankiewicz (2), Paweł Kałużny (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!