Foto: Instagram @angelika.cichocka

Polska biegaczka Angelika Cichocka zdecydowała się zakończyć swoją sportową karierę. Specjalizująca się na dystansie 1500 i 800 metrów lekkoatletka to wicemistrzyni świata z 2014 r, mistrzyni Europy z Amsterdamu oraz dwukrotna medalistka halowych mistrzostw Europy. 

Cichocka zapisała się na kartach polskiej lekkoatletycznej historii złotymi zgłoskami. Jej czas 1:58,41 na 800 metrów czy 4:01,61 na 1500 metrów to topowe wyniki w polskiej tabeli.

Polska reprezentantka rywalizowała także podczas igrzysk olimpijskich dwukrotnie odpadając na etapie półfinału. Od pewnego czasu jednak było jej mniej na bieżni, co głównie spowodowane było problemami zdrowotnymi. Swoją decyzję o zakończeniu kariery podjęła jakiś czas temu, ale długo borykała się z tym jak przekazać to światu. W końcu nadszedł moment w którym odważyła się to zrobić informując opinię publiczną o swojej decyzji.

Teraz Polka będzie rozwijać się na innych szczeblach. Warto zauważyć, że podczas wyborów samorządowych 2024 wywalczyła sobie mandat radnej powiatu bytowskiego. Możliwe, że będzie też czasami zaglądać do studia telewizyjnego w roli ekspertki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!