fot: pzt.pl

Jan Zieliński i Hugo Nys nadal są w znakomitej formie. W drugiej rundzie debla w Barcelonie zwyciężyli meksykańsko-francuski duet Gonzalez/Roger-Vasselin i awansowali do półfinału rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Polak i Monakijczyk. Obaj tenisiści wspólnie wypracowali sobie dobry start i pierwszego gema zgarnęli „na czysto”. Później jednak spotkanie się wyrównało. Gonzalez oraz Roger-Vasselin szybko wyrównali stan rywalizacji i do szóstego gema włącznie prowadzili zażartą wymianę gem za gem. Potem na szczęście w lepszej sytuacji znaleźli się ponownie Zieliński i Nys zwyciężając wszystkie gemy do końca partii. Ostatni, zwycięski, także zwyciężyli bez straty punktu i wygrali seta 6:3. W tym triumfie z pewnością pomogły trzy asy serwisowe polsko-monakijskiego duetu.

Drugi set był natomiast odwrotny do poprzedniego. To Meksykanin i Francuz otworzyli seta, a po wymianie, która również trwała do stanu 3:3, rozstawiona z numerem czwartym para dokończyła partię zdobywając trzy gemy z rzędu i także wygrywając 6:3. Taki stan rzeczy mógł oznaczać tylko jedno – super tie-break decydojący o awansie do najlepszej czwórki deblowych zmagań w stolicy Katalonii.

W nim pełen już pokaz formy pokazali Jan Zieliński i Hugo Nys błyskawicznie wypracowując sobie dużą przewagę i ostatecznie kończąc super tie-breaka zwycięstwem 10-3. Całe spotkanie natomiast zakończyło się rezultatem 2:1 (6:3; 3:6; 10-3) na korzyść znanych nam deblistów.