Foto: cmsmazurska.pl

Dużo pecha w pojedynku 1/16 finału podczas Mistrzostw Europy w boksie miał Mateusz Urban (kat. 71 kg). Polski pięściarz po dwóch rundach wygrywał, w trzeciej przegrał. Z racji remisowej punktacji sędziów na kartach musieli oni decydować o tym kto wychodzi z tego starcia zwycięsko. Ich wskazanie powędrowało na Irlandczyka. 

Niesamowite sportowe nieszczęście spotkało dziś Mateusza Urbana. Polak po dwóch rundach wygrywał z Irlandczykiem Eugene McKeeverem (4:1, 4:1), i wydawało się, że już nic nie odbierze mu końcowego zwycięstwa. Niestety trzecia runda nie poszła po myśli Polaka, a później jeszcze okazało się, że na kartach jest remis. Sędziowie stwierdzili, że to McKeevere, a nie Urban zasługuje na awans do 1/8 finału.

W 1/8 finału w kategorii 80 kg walczył drugi z biało-czerwonych Mukhemed Ali Romański. Niestety przegrał on z kretesem 0:5 z Węgrem Marko Simonem 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 28:29, 27:30).

W niedzielę na ringu zobaczymy: Jakuba Krzpieta (kat. 57 kg), Mateusza Grejbera (kat. 67 kg), Patryka Boruckiego (kat. 86 kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!