Siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrały w meczu o brązowy medal z Grot Budowlanymi Łódź 3:1. To właśnie na szyjach bielszczanek zawisną krążki za trzecie miejsce w TAURON Lidze.

Sezon ligowy w TAURON Lidze dobiegł końca. Ostatnią niewiadomą było spotkanie o trzecie miejsce, które zakończyło się zwycięstwem BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

W pierwszym secie to łodzianki były początkowe lepsze. Po błędzie w ataku Majkowskiej Grot Budowlane Łódź prowadziły 8:6. Z czasem jednak inicjatywa przeszła w ręce bielszczanek (10:8). Przyjezdne nie potrafiły tego utrzymać i znów oddały przewodzenie. Przede wszystkim było to spowodowane ich słabym przyjęciem. W końcówce sytuacja zmieniała się dynamicznie. Raz to łodzianki były bliższe zwycięstwa, a za chwile doganiały je bielszczanki. Ostatecznie jednak to siatkarki Brot Budowlanych Łódź wyszły z tego seta zwycięskie. Dużą w tym zasługę miały ich rywalki, które w końcowej fazie nie uniknęły błędów. Najbardziej kosztowny okazał się ten dotknięcia siatki. To właśnie po nim gospodynie tryumfowały 25:23.

W drugą odsłonę jak natchnione weszły bielszczanki. W błyskawicznym tempie poradziły sobie z łodziankami wychodząc na prowadzenie 8:4 (po bloku na Pol). Bielszczanki dobrze odnajdowały się zarówno w ataku jak i przy siatce. Co z tego jednak skoro dała o sobie znać May, i doprowadziła do remisu 13:13. Set ten zatem zaczął się praktycznie od nowa. Co więcej i w połowie partii i w końcówce ciężko było wskazać na drużynę, która ma większe szanse na wygraną. Ostatnie piłki były piekielnie wyrównane, ale jako pierwsze piłki setowe w górze miały bielszczanki. Pierwszej okazji nie wykorzystały, ale w drugiej kontrę skończyła Paulina Damaske, i tym razem to zawodniczki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała radowały się (26:24).

W przedostatnim secie znów widzieliśmy podobne rozpoczęcie w wykonaniu przyjezdnych. Szybkie zdobycie kilkupunktowej przewagi dało spory komfort BKS-owi (6:1). Gospodynie kompletnie zapomniały jak się gra, i właściwie stały i przyglądały się temu co robią z nimi przeciwniczki (11:3). Łodzianki nie potrafiły zrobić przejścia dając się rozbijać serwisem, blokiem czy atakiem (15:3). Pod koniec seta Grot Budowlane Łódź odrobinę się obudziły, ale było już za późno, żeby odrobić tak gigantyczne straty (19:7). Gospodynie walczyły o to, żeby zdobyć chociaż dziesięć oczek w tej partii, i to im się udało. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wynik 25:12 to prawdziwy pogrom zaprezentowany przez ekipę z Bielska-Białej.

Bielszczanki coraz bardziej czuły smak brązowego medalu. Zatem w ostatniej partii chciały doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, i powrotu po trzynastu latach na podium w TAURON Lidze. Początek czwartego seta wskazywał, że właśnie tak będzie. Grot Budowlane Łódź popsuły im jednak trochę krwi, po dwóch punktowych zagrywkach May (10:9). W połowie seta siatkarki BOSTIK ZGO Bielsko-Biała odzyskały wigor. As Bidias i autowy atak Bjelicy dał prowadzenie przyjezdnym 17:15. Chwilę później to już łodzianki były na czele, po tym jak dwukrotnie piłkę na stronę rywalek przyjęła Bidias, a potem błąd przydarzył się też Mazur (21:18). Końcówka należała jednak do bielszczanek, które odrobiły straty, a w dodatku wygrały całego seta 25:22, i cały mecz 3:1.

Grot Budowlani Łódź – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 12:25, 22:25)

MVP: Julia Nowicka

Grot Budowlani Łódź: Wilińska (3), Lisiak (11), Bjelica (10), Różyńska (6), May (18), Blagojević (12), Łysiak, Pol, Łazowska, Sobiczewska, Mitrović (2).

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Nowicka (1), Pacak (10), Laak (17), Majkowska (1), Damaske (16), Bidias (21), Mazur, Stachowicz, Abramajtys (7), Szczepańska-Pogoda.