Górnik Zabrze awansował na drugie miejsce w polskiej ekstraklasie po efektownej wygranej nad ŁKS-em Łódź. Gospodarze w meczu 30. kolejki pokonali przeciwnika 4:1. Uzyskany wynik sprawia, że piłkarze Jana Urbana na obecną chwilę mają zagwarantowaną grę w europejskich pucharach.

Faworytem piłkarskiej rywalizacji byli piłkarze Jana Urbana. Szansa na zmianę wyniku w pierwszej połowie pojawiła się w 25. minucie. Bohaterem miejscowej publiczności został Sylwester Czyż strzelający gola uderzeniem bez przyjęcia. Nie minęło 10 minut spotkania, a gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek. Znakomitą akcję w środkowej strefie boiska zaprezentował Ennali. Do zakończenia pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Obie drużyny w drugiej połowie strzeliły trzy bramki. Dwie z nich były udziałem gospodarzy, a jedna piłkarzy przyjezdnych. Trzeciego gola w meczu strzelił Łukoszek w 63. minucie meczu. Jak się okazało ŁKS było strać tylko na honorowego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku bramkowe konto otworzył Dani Ramirez wykorzystując podanie doświadczonego Szeligi. Trafienie hiszpańskiego pomocnika było ósmym w sezonie. Przy ustalonym wyniku szkoleniowiec gospodarzy dał szansę gry rezerwowym piłkarzom. W 78. minucie na placu gry pojawił się Nascimento. Piłkarz Górnika odwdzięczył się powierzonym zaufaniem wpisując się na listę strzelców w 90. minucie ustalając wynik meczu na 4:1.

Zwycięstwo Górnika Zabrze było czwartym z rzędu. Komplet trzech punktów zapewnił awans na drugie miejsce w tabeli, co daje prawo gry w eliminacjach europejskich pucharów. Do zakończenia rozgrywek piłkarzom Jana Urbana pozostało cztery mecze. Najbliższy pojedynek to rywalizacja z Cracovią Kraków na wyjeździe.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 4:1 (2:0)

5. Czyż, 35. Ennali, 63. Lukoszek, 90. Nascimento – 84. Ramirez

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić (78′ Olkowski), Szcześniak, Janicki, Janża – Pacheco, Rasak (78′ Nascimento) – Ennali (61′ Musiolik), Czyż (62′ Podolski), Lukoszek – Kapralik (78′ Kozuki).

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Mammadov, Gülen, Durmisi – Ramirez, Louveau (80′ Ceijas), Hoti (60′ Ja. Letniowski) – Tejan (73′ Janczukowicz), Jurić (60′ Młynarczyk), Balić (73′ Szeliga).