Mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje olimpijskie w wioślarstwie dobiegły dziś końca. Z Szeged z przepustką do Paryża wrócą Martyna Radosz i Katarzyna Wełna.

W finałowym wyścigu kwalifikacyjnym polska dwójka podwójna wagi lekkiej od samego początku do samego końca prowadziły (07:48,08). Martyna Radosz i Katarzyna Wełna idealnie rozłożyły sobie siły i zdobyły bilet do Paryża.

Tyle samo szczęścia nie mieli mężczyźni w tej samej kategorii. Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski uplasowali się na pierwszym miejscu, które nie było premiowane kwalifikacją olimpijską (07:06,75).

W jedynce kobiecej daleka od przepustki była Wiktoria Kalinowska finiszując na dopiero piątej lokacie (08:48,56).

W ramach Mistrzostw Europy Polaków oglądaliśmy w finałach B i C. Męska czwórka bez sternika w zestawieniu: Bartosz Bartkowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski wygrała swój finał B (06:35,15). Podobnie było w przypadku jedynkarza Mateusza Byczka, który również był najlepszy w finale B (08:07,93). To dało mu końcowo siódme miejsce. Na tej samej pozycji Mistrzostwa Europy zakończyli parawioślarze Jolanta Majka i Michał Gadowski (09:50,62). Czwarta lokata w finale B przypadła męskiej dwójce – Krzysztofowi Kasparekowi i Jakubowi Woźniakowi (08:32,17) oraz kobiecej dwójce – Zuzannie Lesner i Weronice Kaźmierczak (08:32,17) To łącznie pozwoliło na dziesiątą pozycję.

W finale C Adam Woźniak i Piotr Juszczak zafiniszowali na czwartej lokacie (07:34,01), co w klasyfikacji generalnej uplasowało ich na szesnastej pozycji.