Ekstraklasa
facebook.com/mkscracovia

Cracovia wygrała piątkowy mecz 31. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała u siebie z wyżej notowanym Górnikiem Zabrze.

Faworytem piątkowego starcia wydawał się być Górnik. Zabrzanie w ostatnich swoich starciach są niepokonani. Włączyli się więc do walki o mistrzostwo Polski. Przed piątkowym meczem zajmowali oni bowiem 3. miejsce z dorobkiem 51 pkt.

W gorszej sytuacji jest Cracovia. W dotychczasowych swoich spotkaniach zgromadziła 33 pkt, co dawało jej odległe – 15. miejsce.

Wygrać w piątkowym meczu udało się jednak Cracovii, która to triumfowała 5:0.

Jak padły bramki?

W 4. minucie z prowadzenia cieszyć mogła się Cracovia. Po dograniu z rzutu rożnego drogę do siatki znalazł główkujący z bliskiej odległości – Patryk Makuch.

Na przerwę Cracovia schodziła prowadząc 2:0. Kolejny gol padł bowiem w 42. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki skierował w tej sytuacji Rafał Janicki.

Na początku drugiej połowy Cracovia podwyższyła swoje prowadzenie. Piłkę na prawą stronę pola karnego dogrywał Rakoczy. Zblokować nie zdołał jej Kozuki. Do siatki trafił więc uderzający z ostrego kąta – Omar Kakabadze.

Z kolejnego gola Cracovia cieszyć mogła się w 68. minucie. Po wyrzucie z autu piłkę do siatki skierował główkujący zza pola bramkowego – Kamil Glik.

Od 80. minuty Górnik radzić musiał sobie w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem Ennali. Grę w przewadze wykorzystała więc Cracovia. Piłkę na połowie rywala przejął  Rózga, zaś do siatki skierował ją uderzający z szesnastki – Atanasov.

Co teraz?

Cracovia ma obecnie 36 pkt, co daje jej 12. miejsce. O kolejne punkty przyjdzie jej walczyć w meczu ze Śląskiem Wrocław. Górnik Zabrze zmierzy się natomiast ze Stalą Mielec.

Prowadzeniem cieszy się natomiast Jagiellonia Białystok. W dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła 56 pkt. W sobotę z tym zespołem walczyć będzie musiała Stal Mielec.