Devon Daniels IV. fot:polski-sport.com

PGE Spójnia wygrywa z Anwilem Włocławek 86:82 w Stargardzie. Tym samym stan rywalizacji wynosi 2:1 dla gości. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Devon Daniels IV. – 21 punktów, sześć zbiórek, pięć asyst.

Pierwszą kwartę zainaugurował Victor Sanders z Anwilu, wykorzystując dwa rzuty wolne. W odpowiedzi Spójnia, zaliczyła serię dziewięciu punktów z rzędu. Trafiali Stephen Brown Jr. i Devon Daniels IV, a dodatkowe celne rzuty osobiste, dały ich drużynie przewagę dziewięciu oczek. Gonić musiał Mateusz Kostrzewski, który zmniejszył stratę gości do czterech oczek.

Z początkiem drugiej kwarty, Kostrzewski ponownie wkroczył do akcji i doprowadził do remisu 17:17. Szybko zareagowali za to Benjamin Simons i Wesley Gordon, uciekając na sześć punktów. Dodatkowo Karol Gruszecki i Aleksandar Langović trafiali swoje kosze i prowadzili już dziewięcioma oczkami. Drużyna z Włocławka, nie zamierzała jednak odpuszczać i zmniejszyła przewagę rywala do pięciu punktów.  Była to zasługa Sandersa, a  dzięki jego kolegom, strata zmalała do trzech oczek.

Po przerwie Sanders, wyprowadził Anwil na dwupunktowe prowadzenie. Mimo to drużyna ze Stargardu, szybko wróciła na prowadzenie i miała przewagę pięciu oczek. Za to goście również szybko zareagowali i za sprawą Sandersa i Kalifa Younga, prowadzili jednym punktem. Gospodarze nie próżnowali i wrócili na prowadzenie 53:49. Obie drużyny wymieniały się na pozycji lidera, ale to finalnie przyjezdni kończyli kwartę z przewagę czterech oczek.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się na korzyść goapodarze, którzy prowadzili 68:65. Drużyna z Włocławka, doprowadził szybko do remisu, ale Spójnia trafiła dwie trójki z rzędu i miała pięciopunktową przewagę.  Stratę do trzech punktów zmniejszyli Sanders i Tomáš Kyzlink, ale Stein i Daniels IV, powiększyli przewagę gospodarzy do siedmiu oczek. Goście byli już tylko da punkty za rywalem, ale finalnie to zawodnicy ze Stargardu, wygrali spotkanie różnicą czterech oczek.

PGE Spójnia Stargard – Anwil Włocławek: 86:82 (15:11,26:27,20:27,25:17)

PGE Spójnia Stargard: Daniels Iv 21, Brown Jr. 14, Stein 11, Gordon 10, Grudziński 9, Simons 8, Gruszecki 7, Langović 6, Łapeta 0

Anwil Włocławek: Sanders 28, Jõesaar 12, Garbacz 12, Kostrzewski 11, Kyzlink 8, Petrasek 5, Young 4, Dimec 2, Łączyński 0, Bell 0