Iga Świątek zmierza po kolejny tytuł. W 1/32 finału WTA 1000 w Rzymie polska tenisistka rozprawiła się z dobrą znajomą Magdy Linette – Bernardą Perą (WTA. 77).

Liderka światowego rankingu zagrała wybornie w pierwszym secie. Świątek nie oddała ani jednego gema swojej rywalce wygrywając zarówno przy własnym jak i cudzym serwisie. Trzy przełamania kolejno w drugim, czwartym i szóstym gemie sprawiły, że Polka zwyciężyła 6:0.

W drugiej odsłonie aż tak łatwo nie było, co nie oznacza, że raszynianka sobie nie poradziła. Nasza tenisistka musiała się bardziej natrudzić przy przełamaniach, ale mimo tego miała ciągle kolejne breaki. Po świetnym czwartym i szóstym gemie prowadziła już 5:1. Wtedy nadszedł następny gem, w którym niestety to Pera odebrała podanie królowej Madrytu. Podrażniona Świątek odpowiedziała tym samym kończąc seta wynikiem 6:2, i cały mecz 2:0.

W 1/16 finału Iga Świątek zagra z Julią Putincewa (WTA. 41).