LUK Lublin vs GKS Katowice

W inaugurującym meczu 20. kolejki PlusLigi GKS Katowice podjęło zespół LUK Lublin. Lublinianie nie mieli problemów i pokonali w trzech setach Katowiczan przedłużając swoją zwycięską passę.

W pierwszym secie szybko na prowadzenie wyszli siatkarze LUK Lublin, którzy zdecydowanie lepiej prezentowali się od gospodarzy. Grali skutecznie, do tego podbijali wiele piłek w obronie i dobrze przyjmowali. GKS Katowice we wszystkich tych elementach miało problemy przez co szybko rywale odskoczyli im z wynikiem. Zespół z Katowic nie potrafił znaleźć na to recepty przez co przegrał 18:25.

Druga partia wyglądała na bardziej wyrównaną przynajmniej na początku, gdzie walka toczyła się punkt za punkt. Z czasem jednak Lublinianie wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli budować przewagę. Skuteczny atak, a także serwis przyniosły im zamierzony cel. W pewnym momencie LUK Lublin miał pięciopunktową przewagę. Mimo tego siatkarze GKS Katowice zmobilizowali się w końcowej fazie i odrobili część strat. Reszta niestety okazała się dla nich już zbyt dużym wysiłkiem. Kolejny raz musieli pogodzić się przegraną w secie, tym razem 22:25.

Trzeci set obfitował w zaskoczenie. Gra była przez bardzo długi czas wyrównana, a z czasem na prowadzenie nie wyszli goście jak to było dotychczas, a gospodarze. Siatkarze z Katowic poprawili przede wszystkim grę blokiem i serwisem. Do tego zmienili rozgrywającego na Jakuba Nowosielskiego, który wprowadził w nie więcej ładu i świeżości. Lublinianie doprowadzili jednak do wyrównania po asie serwisowym Romacia i set zaczął być grany punkt za punkt. Dopiero pod koniec zaczęły się prawdziwe emocje, kiedy o losach seta i całego spotkania decydowała dyspozycja w polu serwisowym. W nim mocne zagrywki posyłali Malinowski i Romacia, co pozwoliło Lublinianom odskoczyć na kilka oczek i utrzymać tę przewagę już do końca wygrywając 25:21 i w całym spotkaniu 3:0.

GKS Katowice po tej przegranej znajduje się na czternastym miejscu w PlusLidze z siedemnastoma punktami, natomiast LUK Lublin po świetnej serii pięciu zwycięstw z rzędu plasują się na ósmej lokacie z dorobkiem trzydziestu jeden oczek.

GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)

MVP: Szymon Romać

GKS Katowice: Quiroga, Hain, Seganow, Szymański, Kania, Jarosz, Mariański, Mielczarek, Domagała, Nowosielski, Ogórek.

LUK Lublin: Jendryk, Komenda, Włodarczyk, Nowakowski, Romać, Szerszeń, Watten, Gregorowicz, Malinowski.