Koszykarska drużyna z Zielonej Góry z nowymi podpisami
Zastal Zielona Góra powoli kompletuje skład na sezon 2024/2025 Orlen Basket Ligi. Dwa kontrakty zostały przedłużone, a dwa kolejne podpisane z nowymi zawodnikami.
Michał Kołodziej i Marcin Woroniecki dalej będą występować w Zastalu. Pierwszy z nich notował w poprzednim sezonie średnio 8,2 punktu, 3,5 zbiórki oraz 1,2 asysty na mecz. Woroniecki za to zdobył średnio 8,5 punktu, 1,9 zbiórki oraz 1,9 asysty.
Nowymi zawodnikami w drużynie będą za to Maciej Żmudzki i Michał Sitnik. Maciej występował przez dwa ostatnie sezony w Kingu Szczecin, gdzie jako rezerwowy zdobył mistrzostwo Polski w 2023 i wicemistrzostwo w 2024 roku. Sitnik w poprzednich rozgrywkach występował głównie w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn w drużynie WKS-u Śląska Wrocław II. Jego statystyki to 11,3 punktu, siedem zbiórek i 1,9 asysty na spotkanie.
Polecane
Koszykówka08.06.26OBL: Zastal wygrywa pierwszy mecz finałów
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26FOTORELACJA: Orlen Basket Liga Legia Warszawa – Dziki Warszawa
Karol Makowski
Koszykówka02.06.26OBL: Legia w finale
Karol Makowski
Koszykówka31.05.26OBL: Orlen Zastal wraca do finału po pięcu latach
Karol Makowski