
ME U20/U23 w podnoszeniu ciężarów: Kolejne sukcesy! Szymanek ozłocona, a Myjak z brązem!
Drugi dzień Mistrzostw Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów przyniósł kolejne medale. Monika Szymanek została młodzieżową mistrzynią Europy, a Małgorzata Myjak stanęła na juniorskim trzecim stopniu podium.
W Bukareszcie na razie wszystko idzie po myśli polskich sztangistów. Skuteczność Polaków jest oszałamiająca. Dwa dni, trzy starty biało-czerwonych i trzy zdobyte medale. W kategorii do 55 kg. wystartowała w U20 Małgorzata Myjak. Polka wyrwała 83. kg, a potem podrzuciła 93. kg, co dało jej łącznie 176 kg w dwuboju (brązowy krążek).
Chwilę później napłynęły jeszcze lepsze wiadomości ze stolicy Rumunii. W tej samej kategorii wagowej, tyle, że w U23 tytuł mistrzyni Europy wywalczyła sobie Monika Szymanek. Dla naszej sztangistki to pierwszy taki tytuł w karierze. Polka w dwuboju łącznie osiągnęła 184. kg, na co złożyło się 79. kg wyrwane i 105 kg. podrzucone. Przy tym polska sztangistka pobiła aż pięć rekordów Polski!
Dziś na rampie pojawią się: w U20, w kat. 67 kg – Hubert Pietrzak i Marcin Wiatrowicz, a w U20 kobiet, w kat. 59 kg – Zuzanna Połka i Maria Połka.
Polecane
- Pozostałe12.07.25
MŚ w żeglarstwie: Piotr Tarnowski, Piotr Przybylski i Maciej Grzebita mistrzami! Maja Dziarnowska siódma w klasie iQFoil!
Ewa Betlej
- Pozostałe12.07.25
Tauron SEC: Zwycięstwo Patryka Dudka w Bydgoszczy
Paweł Stańczyk
- Galerie10.07.25
[GALERIA] 3. Memoriał Czesława Cybulskiego
Mariusz Cichowski
- Pozostałe08.07.25
Polki po zawodach w Krakowie – mamy wypowiedź Aleksandry Mirosław!
Tymoteusz Mech