Mistrzostwa Europy w badmintonie: Zwycięstwo Polaków na otwarcie turnieju!
W swoim pierwszym spotkaniu w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Badmintonie reprezentacja Polski pokonała w Łodzi Czechów 3:2.
W pierwszym pojedynku Dominik Kwinta przegrał z Janem Loudą 0:2, a kolejny pojedynek przyniósł kolejne zwycięstwo naszych południowych sąsiadów. Ondrej Kral i Adam Menderek okazali się lepsi od Miłosza Bochata i Roberta Cybulskiego (17:21, 10:21). Przełamanie nastąpiło w trzecim spotkaniu, gdy Mikołaj Szymanowski pokonał Jiria Krala 2:1 (18:21, 21:15, 22:20), a duet Szymon Ślepecki/Paweł Śmiłowski okazał się lepszy od Vita Kiuliseka i Tomasa Svejda (21:14, 21:16). O zwycięstwie reprezentacji Polski zdecydowała zwycięstwo Adriana Dziołko, który pokonał 2:1 Dominika Kopriva.
Kolejnym rywalem reprezentacji Polski będą Niemcy.
Polska – Czechy 3:2
Dominik Kwinta – Jan Louda 11:21, 12:21
Miłosz Bochat/Robert Cybulski – Ondrej Kral/Adam Mendrek 17:21, 10:21
Mikołaj Szymanowski – Jiri Kral 18:21, 21:15, 22:20
Szymon Ślepecki/Paweł Śmiłowski – Vit Kiulisek/Tomas Svejda 21:14, 21:16
Adrian Dziołko – Dominik Kopriva 21:19, 15:21, 21:19
Polecane
Pozostałe05.06.26ME w żeglarstwie: Dwa złota dla Polaków!
Ewa Betlej
Sporty motorowodne02.06.26Hydro GP: dwóch Polaków na podium F-500 i F-125 w Żninie
Michał Krzyżaniak
Pozostałe01.06.26PŚ/World Challenge Cup w akrobatyce sportowej: Maja Mrozek i Michał Skiba z najlepszym wynikiem w karierze
Ewa Betlej
Tenis stołowy01.06.26LOTTO Superliga: The PLUGiN Olimpia Grudziądz mistrzem Polski!
Mariusz Cichowski