Środkowy napastnik Gustav Engvall zasilił Miedź Legnica. 28-latek jest dwukrotnym reprezentantem Szwecji, oraz piłkarzem, który w swoim dorobku ma niebagatelną ilość osiągnięć.
Engvall w lidze szwedzkiej zanotował łącznie sto pięćdziesiąt spotkań, podczas których aż trzydzieści dziewięć razy trafiał do siatki, a do tego dołożył jeszcze dwadzieścia pięć asyst. Swoje początki miał w Färjestadens GoIF, z którego ruszył na podbój IFK Goteborg, a potem Djurgårdens IF. W swoim dorobku Engvall ma dwa Puchary Szwecji. To jednak nie wszystko. Piłkarz występował też dla belgijskiego KV Mechelen (puchar Belgii), norweskiego Saprsborg 08 FF czy angielskiego Bristol City. Gdyby nie kontuzja, która trochę zaburzyła rytm jego rozwoju możliwe, że Engvall miałby na swoim koncie jeszcze pokaźniejszy dorobek osiągnięć.
Szwed w swoim CV może pochwalić się brązowym medalem mistrzostw świata U17, półfinałem mistrzostw Europy U17, oraz byciem w szerokiej kadrze mistrzów Europy do lat 21.
Engvall z Miedzią Legnica parafował kontrakt do końca czerwca 2027 roku z możliwością przedłużenia go o rok. Do legniczan przychodzi na zasadzie wolnego transferu z IFK Varnamo.
Gustav Engvall wzmacnia Miedź 💥#odkrywamykarty z 28-letnim środkowym napastnikiem ze Szwecji, który w europejskich pucharach strzelał gole Piastowi Gliwice i Śląskowi Wrocław, a teraz będzie trafiał dla Miedzi ⚽️🥅
Gustav, witamy w Legnicy 🤝 pic.twitter.com/FznFUkPIUB
— MKS Miedź Legnica (@MiedzLegnica) December 30, 2024