Fot: Wisła Płock

Westermark odchodzi z Wisły Płock!

Reklama

Kontrakt Szweda został rozwiązany za porozumieniem stron. 31-letni napastnik w obecnym sezonie nie rozegrał żadnego spotkania w Betclic I lidze.

Jesper Jonas­son Wester­mark dołą­czył do Wisły Płock pod koniec stycz­nia 2024 po zakoń­cze­niu uda­nego sezonu w Östers IF.

W zespole Nafciarzy zadebiutował w końcówce zaległego meczu z Resovią (2:2) 10 lutego. Wiosną wystąpił łącznie w 16 meczach 1. ligi, zdobył dwie bramki (obie w jedynych dwóch meczach, które rozpoczął w podstawowym składzie) i zaliczył jedną asystę.

W rozgrywkach 24/25 znalazł się na ławce w spotkaniu 1. kolejki z Kotwicą Kołobrzeg, ale nie pojawił się na placu gry.

Mariusz Misiura chce wprowadzić w Płocku inny styl gry w piłkę. Nafciarze mają rozgrywać kombinacyjne akcje w ataku pozycyjnym – trener przyznaje, że chce w ten sposób zapełnić stadion przy Łukasiewicza 34, choć z drugiej strony nie ukrywa, że to wysoko postawiona poprzeczka.

– Nie ma sensu podważać czy to był dobry transfer czy zły czy Jesper to dobry zawodnik czy jego poprzedni klub jest dobry. Po prostu w naszym zespole, kombinacji, sposobie jak chcemy grać nie widzimy Jespera – mówi szkoleniowiec Wisły.

Wszystko na to wskazuje, że Jester Westermark może wrócić do swojego poprzedniego klubu – Oster IF.

 

 

 

 

Reklama
Opublikowano: 05.08.24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane