W piątkowy wieczór odbyły się derby Berlina w ramach 10. kolejki piłkarskiej Bundesligi.

W rywalizację Herthy z Unionem lepiej weszli przyjezdni. W 20. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Awoniyi. Niestety, chwilę później czerwoną kartkę po fauli na Tousarcie zobaczył Andrich.

Union stosunkowo długo radził sobie w grze w osłabieniu. Na pierwszą skuteczną odpowiedź gospodarzy czekaliśmy do 51. minuty. Strzał zza pola karnego zdołał obronić Luthe, ale na dobitkę Pekarika nie było już mocnych.

W drugiej połowie obecnym na boisku był też Krzysztof Piątek. Polak dwukrotnie wpisał się na liście strzelców. W 74. minucie wymusił błąd na bramkarzu rywali, co wykorzystali gospodarze. Z bocznej strefy dośrodkował Dilrosun, zaś piłkę w siatce umieścił Piątek. Kilka minut później polski napastnik doszedł do futbolówki odbitej przez defensora Uniona i strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dzięki wygranej Hertha ma na swoim koncie 11 pkt i przed kolejnymi meczami tej rundy zajmuje 11. miejsce.