Obie drużyny przystępowały do rywalizacji mocno podrażnione. Zarówno Lech, jak i Wisła przegrali mecze we wcześniejszej kolejce.

Pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięć bramkowych. Bliżej możliwości stworzenia sobie idealnej okazji do wyjścia na prowadzenie byli gospodarze. W 38. minucie piłkę w polu karnym po strzale Tiby dotknął ręką Klemenz, lecz wideo weryfikacja wykazała, że zagranie było prawidłowe.

Kolejorz przeważał, ale ograniczał się głownie do strzałów z dystansu. Kilkanaście minut po wznowieniu gry przebojową akcję przeprowadził Awwad. Napastnik poznańskiej Lokomotywy minął dwóch rywali, lecz w sytuacji sam na sam górą okazał się Lis.

Dominacja Lecha nie przełożyła się na końcowy rezultat. 3 pkt jadą do Krakowa za sprawą świetnej akcji Wisły. W 67. minucie Forbes otrzymał piłkę w polu karny, odegrał do Błaszczykowskiego, który strzałem na bliższy słupek zdołał pokonać Filipa Bednarka.

PKO Ekstraklasa, 19.12.2020.                                                                                      Lech Poznań 0:1 Wisła Kraków