Reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej 2021. W Egipcie biało-czerwoni pokonali Tunezję.

Polacy rywalizują w grupie B, w której mierzą się także Hiszpanie i Brazylijczycy.

Początek piątkowego spotkania bardzo zacięty. Strzelanie rozpoczęli Polacy. Wynik meczu otworzył Przybylski, zaś chwilę później z karnego piłkę w siatce umieścił Moryto. Następnie więcej dobrej gry prezentowała ekipa z Tunezji. Polacy gubili się, czego efektem był gol zdobyty przez Tunezyjczyków do pustej bramki. W pewnym momencie biało-czerwoni przegrywali 5:9. Przełamanie nastąpiło w 27. minucie, kiedy to Polaków na prowadzenie wyprowadził Moryto. Dobrze w bramce spisywał się Morawski, który zastąpił Wyszomirskiego. Ostatecznie obie drużyny schodziły do szatni remisując 17:17.

W drugiej połowie to Polacy zaczęli budować kilkupunktowe prowadzenie. Nasi szczypiorniści grali spokojnie, co pozwalało im odskakiwać od rywala. Skuteczne interwencje notował z kolei Piotr Wyszomirski. Tunezyjczycy próbowali gonić, ale komplet punktów zdobywają Polacy, którzy wygrali 30:28. 11 trafień zanotował Arkadiusz Moryto, który został wybrany najlepszym graczem meczu.