W pierwszych środowych pojedynkach TAURON Puchar Polski nie było niespodzianek, chociaż w Jarosławiu kończono w tie-breaku.  Wyżej sklasyfikowane od swoich rywalek w hierarchii kobiecej siatkówki Grot Budowlani Łódź oraz #VolleyWrocław wygrały swoje mecze, meldując się w ćwierćfinale rozgrywek.

Najwcześniej rozpoczęły rywalizację w Łodzi Grot Budowlani oraz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Miejscowe posiadały w pierwszym secie poważny atut w postaci zagrywki, z którą bydgoszczanki sobie nie radziły. Szybko więc „budowlanki” wypracowały sobie solidną przewagę, którą cały czas powiększały, zgniatając swoje przeciwniczki w pierwszej partii 25-12. W drugim secie do stanu 9-7 dla gospodyń wydawało się, że ta druga partia też rozegra się na korzyść łodzianek. Jednak dominacja z pierwszej partii rozkojarzyła je, gdyż w kolejnych okresach drugiego seta popełniały sporo błędów, natomiast dobrze przyjmujące przyjezdne skutecznie atakowały. Zawodniczki Pałacu także imponowały w atakach z kontry. Zdobyły w środkowej części seta 5. punktową przewagę (10-15), nie oddając jej do końca(19-24). Kolejne sety rozgrywane już były pod dyktando siatkarek z Łodzi, które w szczególności poprawiły koncentrację i wszystkie siatkarskie elementy. Podobała się zwłaszcza czujna gra blokiem, który przy wielu atakach gości stanowił monolit. W efekcie trzeci set ze zdecydowaną inicjatywą łodzianek zakończył się ich sukcesem 25-14, zaś czwarta odsłona jeszcze lepsza w ich wykonania zakończyła się pogromem identycznym jak w pierwszym secie 25-12.

Dużo oczekiwano w Jarosławiu po spotkaniu San-Pajda z #VolleyWrocław. Jarosławianki w poprzedniej edycji na tym etapie sprawiły największą niespodziankę eliminując Grot-Budowlanych. Przeciętnie radzące sobie w Tauron Lidze wrocławianki wydawały się więc w zasięgu ekipy z Podkarpacia. W pierwszych dwóch kwartach miejscowe nieco rozczarowały, popełniając sporo prostych błędów. Przedstawicielki ekstraklasy wygrały pewnie 25-14 oraz 25-17 obejmując prowadzenie 2-0. Siatkarki z Jarosławia opanowały jednak emocje i rozkręcały się począwszy od pierwszych piłek trzeciego seta z każdą akcją. W emocjonującej i zaciętej trzeciej partii przełamały na finiszu opór rywalek, wygrywając 25-22. Jeszcze pewniej jarosławski zespół czuł się w kolejnej partii, kiedy obejmując prowadzenie kontrolował sytuację do końca tego aktu meczu, wygrywając ponownie 25-22. W tie-breaku nieco więcej inicjatywy należało do bardziej doświadczonych wrocławianek, lecz miejscowe starały się dotrzymywać kroku i do zmiany stron wszystko było możliwe. Później ekipa z Wrocławia grając lepiej na rozegraniu zdobyła 3. punktową zaliczkę (8-11). Mimo oporu miejscowych i szukania szans do ostatniej piłki, wrocławianki nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa, triumfując w ostatniej partii 15-12.

Trwają cztery kolejny mecze, natomiast o 20.30 rozpocznie się ostatni pojedynek z 7. dziś zaplanowanych pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź a MKS Energa Kalisz.

GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3-1 (25-12, 19-25, 25-14, 25-12)

SAN PAJDA JAROSŁAW – #VOLLEYWROCŁAW 2-3  (14-25, 17-25, 25-22, 11-15)