Lewandowski

W 17. kolejce piłkarskiej Bundesligi Bayern Monachium rywalizował na wyjeździe z  FC Augsburg. Bramkę dla przyjezdnych zanotował Robert Lewandowski.

Wszystko zaczęło się w 13. minucie, kiedy to we własnym polu karnym faulowanym był Lucas Hernandez. Do piłki usytuowanej na jedenastym metrze podszedł Lewandowski, który bez większych problemów pokonał golkipera przyjezdnych, a zarazem swojego rodaka – Rafała Gikiewicza.

W drugiej połowie szansy na wyrównanie nie wykorzystali miejscowi. Piłkę we własnym polu karnym dotykał Pavard, lecz z jedenastki mylił się Finnbogason, który uderzył w słupek.

Dla Lewandowskiego to 22. ligowy gol w tym sezonie.

Bundesliga, 20.01.2020.                                                                                         FC Augsburg 0:1 Bayern Monachium