W ostatnim pojedynku z cyklu 1/8 TAURON Pucharu Polski BKS Bostik wygrał w Bielsku-Białej z Jokerem Świecie i uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów.

Zdecydowanym faworytem rywalizacji w Bielsku-Białej była miejscowa ekipa, która o wiele lepiej spisuje się w tegorocznych rozgrywkach od rywalek, a w bezpośrednim pojedynku ligowym zwyciężyła bez straty seta.

Jednak przez dwa sety pachniało niespodzianką. Mało dynamiczne bielszczanki nie mogły sobie poradzić z blokiem Jokera oraz skutecznymi atakami dobrze dysponownych Joanny Sikorskiej i Katarzyna Wenerskiej. Nie pomagało rotowanie składem trenera miejscowych Piekarczyka. Pierwszy set padł łupem świecianek 25:20, a drugi 25:18.

W trzeciej partii miejscowe wzięły się za grę i choć poziom potyczki pozostawiał wiele do życzenia, Martyna Świrad i Weronika Szlagowska poprowadziły ten set na korzyść swojego zespołu (25:22).

W kolejnej partii te same zawodniczki BKS Bostik trzymały ciężar gry na swoich barkach. Na początku jednak to Joker był stroną dyktującą warunki, obejmując 4, punktowe prowadzenie (7:11). Zbawienną na zagrywce dla bielszczanek okazała się Świrad, której trudne piłki były zmorą dla słabiej w tym okresie przyjmujących przyjezdnych i po 6. punktach z rzędu Bostiku mecz się wyrównał. Do stanu 21:21 żadna ze stron nie była w stanie przeważyć seta na swoją stronę. W końcówce większe doświadczenie i lepsza odporność nerwowa bielszczanek wzięła górę i po ich zwycięstwie 25:23 ponownie w Hali pod Dębowcem wszystko miało się rozstrzygać w piątym secie.

Do trzech razy sztuka ! Dwie poprzednie potyczki ligowe zakończyły się porażkami w tie-breaku, więc tym razem gospodynie pokazały więcej możliwości. Dobre momenty w grze miała Gabriela Orvosova, wciąż niezawodna w decydującej partii była Szlagowska.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie 3:2 (20:25, 18:25, 25:22, 25:23, 15:11)

MVP: Weronika Szlagowska

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Szczygłowska (libero) oraz Drużkowska, Dąbrowska, Wawrzyniak

Joker: Kukulska, Brzoska, Sikorska, Wenerska, Skrzypkowska, Jurczyk, Nowak (libero) oraz Urban, Marcyniuk, Muszyńska

W 1/4 Tauron Pucharu Polski przeciwnikiem BKS Bostik Bielsko-Biała będzie ŁKS Commercecon Łódź.