Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

Sobotnie zmagania w Ekstraklasie rozpoczęły się meczem w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań pokonała 1:0 Cracovię i w ten sposób podopieczni Michała Probierza jeszcze bardziej oddalili się od czołówki.

Na początku spotkania obie drużyny były głównie skupione na tym, aby bronić dostępu do własnej bramki. Zachowawcza gra z obu stron spowodowała, że pierwszą groźną sytuację zobaczyliśmy dopiero w 27. minucie – strzał van Amersfoorta skutecznie odbił Lis. Bramkarz „Warciarzy” chwilę później popisał się kolejną dobrą obroną, tym razem zatrzymując uderzenie Siplaka. Ten ostatni był również jednym z głównych aktorów zamieszania, które miało miejsce w 41. minucie. Obrońca „Pasów” we własnym polu karnym dotknął piłkę ręką po zagraniu Kieliby, na co sędzia zareagował podyktowaniem jedenastki oraz czerwoną kartką. Po wnikliwej analizie VAR okazało się, że jeden z zawodników Warty znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej, w efekcie czego Paweł Gil zmuszony był anulować swoją decyzję.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze, którzy starali się zagrozić bramce Cracovii głównie ze stałych fragmentów. W 66. minucie bramkarza gości zaskoczyć próbował Jakóbowski, ale i po tej akcji na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy remis. Cztery minuty później z boku boiska piłkę w pole karne posłał jeden z graczy w zielonych koszulkach. Do futbolówki dopadł Kiełb i efektownym strzałem pokonał Niemczyckiego. Warta od tego momentu skupiła się na obronie i ostatecznie utrzymała jednobramkowe prowadzenie do samego końca.

Dla poznaniaków to zwycięstwo oznacza przełamanie po czterech przegranych z rzędu, które odnieśli w końcówce poprzedniego roku. Cracovia porażkom z beniaminkiem stawia się w coraz gorszej sytuacji, jeżeli mowa o szansach na ścisłą czołówkę.

Warta Poznań – Cracovia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 70. Kiełb (WAR)

Kartki: 32. Kieliba (WAR), 51. Żurawski (WAR), 51. Szymonowicz (CRA), 63. Rodin (CRA), 65. Alvarez (CRA), 87. Hanca (CRA)

Warta Poznań: Lis – Spychała (85. Burman), Kieliba, Ivanov, Kiełb (81. Rybicki) – Trałka (85. Kupczak), Kopczyński – Grzesik, Żurawski, Jakóbowski – Kuzimski (88. Jaroch)

Cracovia Kraków: Niemczycki – Rapa (84. Rapa), Szymonowicz (84. Marquez), Rodin, Siplak – Sadiković – Fiolić (70. Thiago), Loshaj (77. Piszczek),  Pelle van Amersfoort, Hanca – Alvarez (70. Rivaldinho)